Almanya’nın Moers kentinde terzi dükkânı işleten ve kaybolduktan sonra ormanlık alanda parçalanmış cesedi bulunan 56 yaşındaki Kazım Tatar, bugün Dersim'de düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Tunceli Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine Tatar’ın yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze erkanından sonra Kazım Tatar’ın cenazesi Aktuluk Mahallesi’nin yakınlarında ki Solhum mevkiine götürülerek burada toprağa verildi.

POLİS KÖPEKLERİ TARAFINDAN BULUNDU

Dünya Gıda Programı: Gazze’de 1 milyon kişi temiz suya erişemiyor Dünya Gıda Programı: Gazze’de 1 milyon kişi temiz suya erişemiyor

Duisburg Polisi tarafından yapılan açıklamada, Moers kentine bağlı Hülsdonk bölgesinde polis köpekleri ile yapılan aramada Kazım Tatar’ın parçalanmış cesedi 24 Kasım günü ormanlık bir alanda gömülü olarak bulundu.

TATAR’IN OĞLU VE BİR ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Cinayete yönelik polis tarafindan 3 bin Euro ödül konulmuştu. Tatar cinayetine ilişkin bulunan deliller ve çok sayıda tanık ifadesi sonucu zanlının dairesindeki izlerin değerlendirilmesi ışığında Duisburg Cinayet Masası öldürülen Kazım Tatar’ın 20 yaşındaki oğlunu Moers’teki evinde ve 48 yaşındaki bir tanıdığını da güçlü şüphe nedeniyle Neukirchen-Vluyn’da gözaltına aldı. Gözaltına alınan Kazım Tatar’ın oğlu ve bir şüpheli İfade işlemlerinin ardından cinayet şüphesiyle tutuklandı.