Yapılan takip neticesinde şebekenin yılbaşı öncesi piyasaya bol miktarda "bonzai" adı verilen uyuşturucuyu sürmeyi hedefledikleri belirlendi. Bunun üzerine narkotik polisi çalışmalarını tamamlayarak 21 Aralık’ta operasyon startı verdi. Üsküdar, Sancaktepe ve Ümraniye’de gerçekleştirilen operasyonlarda, 48 adrese baskın düzenleyen narkotik polisi, aralarında şebeke ele başı olduğu öne sürülen Erkan K.’nin da bulunduğu 29 kişiyi gözaltına aldı.


45 KİLO 750 GRAM BONZAİ ELE GEÇİRİLDİ


Polisin arama yaptığı bazı adreslerde paketler halinde bonzailer bulunurken, Ümraniye’deki bir adrese yapılan baskında ise bonzai üretimi yapıldığı belirlendi. Toplamda 45 kilo 750 gram bonzai ele geçirilen operasyonda, ayrıca 2 kilo esrar, 21 ecstasy hap, 7 gram kokain, 3 tabanca, bonzai paketlenmesinde kullanılan bir makine ele geçirildi.


UYUŞTURUCU İMALATINDA HATA ÖLÜME BİLE NEDEN OLUYOR


Şebeke üyelerinin sokakta 3'er gramlık paketler halinde satmayı hedefledikleri bonzaiyi Belçika'dan getirilmiş gibi gösterdikleri belirtiliken, bunun için sahte bandrol dahi hazırladıkları dile getirildi.


29 ŞÜPHELİNİN 24’Ü TUTUKLANDI


Gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerden 5’i serbest kalırken, 24 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.


OPERASYON ANLARI KAMERALARA DA YANSIDI


Polisin gerçekleştirdiği operasyon anları kameralara da yansıdı. Polis kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, araçlarla operasyon yapılacak adreslere girilmesi ve bir adresten paketler halinde bonzai bulunması ile mermi ve fişeklere ulaşılması görülüyor. Bir diğer adrese yapılan operasyonda ise özel harekat polisinin adrese girmesi, eve giren ekiplerin yaptığı aramada uyuşturucu bulmaları görülüyor. Görüntülerde, ekiplerin geldiğini fark eden bir şüphelinin, evin penceresinden attığı ve içinde uyuşturucu olun poşetin bulunma anları da dikkat çekiyor.


O EVDE YAPILAN ARAMALARDA KAMERALARA YANSIDI


Görüntülerde uyuşturucu imal edilen evde yapılan aramalarda görülüyor. Bonzailerin paketlenmesi için kullanılan bir makine, evde bulunan tabanca ve uyuşturucu yapımında kullanılan bazı aletler kameralara yansıyan görüntüler arasında yer alıyor.