Barcelona'nın Passeig de Gràcia'da açtığı resmi mağazanın önünde bir araya gelen göstericiler, "Akbelen nefes almak istiyor!" dövizleri ile Limak'ı protesto etti.

Sahte evrak çetesine baskın: Üç eyalette gözaltı Sahte evrak çetesine baskın: Üç eyalette gözaltı

Türk inşaat şirketi Limak tarafından Akbelen'de ağaçların kesilmesi yoluyla gerçekleşen doğa katliamı Barcelona'da protesto edildi. 

Barcelona taraftarlarından bir grup, stad yenileme çalışmalarını üstlenen Limak Holding ile kulübün sözleşmesini yeniden gözden geçirmeye çağırdı. Kulübün, topluma ve çevreye karşı sorumlu bir çevre tutumuna sahip olma sözüne uygun davranması gerektiği belirtildi. FC Barcelona'nın uluslararası üne sahip olduğu ve bu nedenle tedarikçilerinin ve ortaklarının sağlam ve küresel olması gerektiği ifade edildi.

Limak'ı protesto sırasında konuşmacılardan biri yönetim kuruluna hitaben yazılan bir mektubu okuyarak "Barcelona, ​​kulübün mal ve hizmetlerini topluma ve topluma karşı saygılı önlemler altında geliştirme taahhüdünü destekleyen bir tanıma olan Biyosfer sertifikasına sahiptir. Bu nedenle, kulübü sorumlu bir çevre tutumuna sahip olma sözünü yerine getirmeye ve Limak Holding ile olan sözleşmesini yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz. FC Barcelona uluslararası üne sahip bir oyuncudur, bu nedenle onun ve ortaklarının, tedarikçilerinin, vb., sağlam ve küresel olmalıdır" ifadelerine yer verdi.

Limak Holding'in patronu eski TFF Başkanı Nihat Özdemir

Limak Holding'in patronu olan eski TFF Başkanı Nihat Özdemir, FC Barcelona ile Nou Camp Stadyumu'nun yenilenmesi için bir sözleşme imzalamıştı. Yapılan anlaşmaya göre, stad yenileme çalışmaları liglerin bitiminden hemen sonra Haziran ayında başlayacak ve üç yıl içinde tamamlanacaktı. Ancak bu işbirliği, çevreyle ilgili tartışmaları da beraberinde getirdi.