Geçen pazar günü kavga ihbarı üzerine Yeniyurt Mahallesi'nde bir eve giden polislere sığınan Leyla A., kendisinin zorla tutulduğunu ve erkeklere pazarlandığını iddia etti. Genç kadının ifadesinden yola çıkan polisler, Leyla A.'nın adına baskıyla şirket kurup borçlandırdığı, erkeklere zorla pazarladığı iddiasıyla 6,5 aylık hamile E.A. (26), S.G. (48), N.T. (38) ve Ö.K.'yı (26) gözaltına aldı. 4 şüpheli sorgularında suçlamaları kabul etmedi.

Mağdur olarak ifade veren Leyla A. ise, "Beni erkeklere ilişkiye girmem için zorladılar. Şüphelilerden N.T., bana kendisini istihbaratçı olarak tanıtıyordu. Erkeklerle ilişkiye girdikten sonra elimdeki parayı zorla alıyorlardı. Bir de üzerime şirket kurup beni 60 bin liraya yakın borçlandırdılar. Hepsinden şikayetçiyim" dedi.

4 şüpheli, Leyla A.'yı 'zorla erkeklere pazarladıkları, alıkoydukları, baskı yoluyla şirket kurdurdukları ve şantaj yaptıkları' iddiasıyla adliyeye sevk edildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'nda da suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

MK(OA/COŞ)