Konuşmasının başında ABD'deki başkanlı seçimlerine değinen Koç, "Barack Obama'yı bizde kutluyoruz. Tekrar ikinci bir 4 yıl için Amerikan halkından destek alarak başkanlık görevine seçildi. Bu seçimin Amerika'ya şimdiye kadar izlediği çeşitli politikaların ve aldığı sonuçların yeniden değerlendirilmesi için bir vesile teşkil etmesini diliyoruz. Türkiye açısından bakıldığında genel olarak ülkemize yönelik terörün sona erdirilmesine dışarıdan çözüm önermek yerine Türkiye'nin kendi iradesiyle oluşturacağı çözüm önerilerine bu yeni politikanın saygı göstermesini bekliyoruz. Suriye konusunda Amerika'nın izleyeceği politika Türkiye'nin oradaki çatışmalara sürüklenmemesine yol açmamalıdır. Bunu da özenle beklediğimizi ifade ediyoruz" diye konuştu.

"BU REJİMDE İKTİDAR GRUBUNA MENSUP YOLSUZLUK FEZLEKELERİ KAYBOLUYOR"

"Türkiye, siyasilerin, muhaliflerin özel hayatları yasadışı yollarla izlendiği bir ülke" diyen Koç, "Bu görüntülerin, bu bilgilerin iktidar tarafından şantaj ve tehdit aracı olarak kullanıldığı, olayın faillerinin ya da sorumlularının bir türlü bulunamadığı bir Türkiye manzarası. Bu rejimde, yani bugünkü rejiminde gizli sürdürülen adli soruşturmalar, hükümetin gayri resmi organı niteliğindeki basın organlarına kolluk güçleri tarafından servis ediliyor. Bu rejimde iktidar grubuna mensup yolsuzluk fezlekeleri kayboluyor, ortadan kaldırılıyor, buharlaştırılıyor. Bu işlemleri yapan savcılar bir türlü bulunamıyor "dedi.

"MECLİS'TE ÇOĞUNLUK SAHTE OYLARLA SAĞLANIYOR"

TBMM'de sayısal çoğunluğun sahte oylarla sağlandığını belirten Koç, "Reddedilmesi gündeme gelen yasa tasarıları sahte oylarla genel kuruldan geçiriliyor. Yani bu dayatmacı yönetici, bu baskıcı yönetici artık ipin ucunu da, ağzının ayarını da kaçırmış durumda. Kendini de, küfürlerini de kontrol edemiyor. Başbakanın ağzının ayarı bozulunca siyasetin ayarı da, üslubu da doğal olarak bozulmaya başlıyor" diye konuştu.

"KÜFÜR BU DÖNEMDE ELEŞTİRİ YÖNTEMİ OLDU"

Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Koç, şunları söyledi: "Maalesef Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan'ı önüne gelen herkese küfür etmeye başlayan bir Başbakan kimliği sergiliyor. Küfür bu dönemde eleştiri yöntemi oldu. Başbakan'ın bu bozuk ağzına muhatapları da anlayacağı dilden cevap verince kıyamet kopuyor. Bir korkunun, bir telaşın, bir ürkekliğin sonucu. Kaybetmenin endişesi, sürüklenişin endişesi. Ama ne yazık ki bütün bu gerçekler ışığında siyasi sonunda kaçınılmaz olduğu ortada."

"GÜNDEM TAMAMEN SURİYE'DEN UZAKLAŞTI"

"Başbakan son 15 gündür ne Esad'ı ağzına alıyor, ne de Suriye'den bahsediyor" diyen Koç şunları söyledi:

"Gündem tamamen Suriye'den uzaklaştı, Esad'dan uzaklaştı. Eğer yarın bir gün Suriye'de Türkiye'nin milli çıkarlarını tehlikeye atacak bir gelişme olduğunda o zaman Türkiye bu yükseltme notunu geri vermeye hazır olduğunu da bu anlaşmada görüyoruz. Hatırlarsınız Dubai'de 2003 yılında, 2004 yılında 1 milyar dolarlık hibe kredi karşılığında Kuzey Irak'la ilgili herhangi bir tasarrufta bulunmayacağı siyasi sözü verilmişti Türkiye tarafından. Anımsıyorsunuz o dönemi. Yine benzer bir taviz şimdi Suriye için bu kredi derecelendirme kuruluşunun not artırımının arkasında ne yazık ki yatıyor."

"SUÇLANAN YURDAL GÜLTEKİN EVİNİN ÖNÜNDE GÖZLEMCİLİK YAPIYORLAR"

29 Ekim'de Ulus'taki Adnan Keskin'in kravatına sarılarak engellendiği ile ilgili fotoğrafların basında yer aldığını hatırlatan Haluk Koç, "Yanında bulunan arkadaşları da doğal olarak Keskin'e yapılan bu fiili saldırıyı engellemeye çalıştılar. O sırada bir polis amirinin yüzünde bir zedelenme oldu. Bunları anladık. Şimdi burada suçlanan Yurdal Gültekin isimli kişinin evinin önünde birkaç gündür olanlara dikkat çekmek istiyorum. Bazı araba plakaları vereceğim. Bunlar Ankara emniyetine kayıtlı. 06 BM 4809, 06 LJA 44. Bunlar Yurdal Bey'in evinin önünde akşam hava karardığında eski ajan filmlerindeki gibi, Demirperde ülkelerinde muhaliflerin takip edilmesi gibi karanlık tipli bir takım adamlar bu arabalarda evin önünde gözlemcilik yapıyorlar, tacizde bulunuyorlar. Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce dün akşam oraya gidiyor. Bir araba kaçıyor İnce gidince. Diğeri yorgun herhalde takipten, direksiyon başında uyuklamış. Sen ne yapıyorsun burada diye sorduğunda o da toparlanıyor ve uzaklaşıyor. Daha sonra bir başka araba geliyor. 06 GD 958, lacivert Toyota marka bir araba" dedi.

"PKK'NIN TANIK OLARAK GÖREV ALDIĞI BİR YARGI TİYATROSU YAŞIYORUZ"

"Türkiye'deki sıkıntılı sahneler bununla bitmiyor" diyen Koç, "Bir yargı tiyatrosu yaşıyoruz aynı zamanda. Biraz kafiyeli olacak ama Sakık gizli tanık. PKK'nın tanık olarak görev aldığı bir yargı tiyatrosu yaşıyoruz şimdi. Bu sürecin açık savcısı ortada. Zaten Başbakan bunu ifşa etmişti biliyorsunuz. Açık özel yetkili savcısıyım dedi ben bu işin. Herhalde birde savcı yardımcısı var o da İmralı'da oturuyor. Şimdi onun adamları da tanık olarak görev yapıyor. Sanık kimler? Türk Silahlı Kuvvetlerinde 2 yıl Genelkurmay Başkanlığı yapan kişi terör örgütü başı olarak sanık, eli kanlı terör örgütünün temsilcileri tanık. Geldiğimiz manzaraya bakın" diye konuştu.