1999 yılından bu yana ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in öldüğüne dair sosyal medyada mesaj paylaşıldı. Mesajın kısa süre sonra silinmesi ise dikkat çekti.

Örgütün ABD'de bulunan yayıncılarının Twitter hesaplarından Gülen’in öldüğü ve varisinin Cevdet Türkyolu olduğu duyuruldu. Taziye formatındaki tweet'ler kısa sürede kaldırıldı.

ABD'nin New Jersey eyaletinden yayın yapan Tughra Books ve Blue Dome Press isimli Twitter hesapları, gece saatlerinde Fetullah Gülen'in öldüğüne dair bir mesaj paylaştı.

MESAJLAR KISA SÜREDE SİLİNDİ

Yıldız Tilbe: Cenazeme politikacı gelirse taşlayın Yıldız Tilbe: Cenazeme politikacı gelirse taşlayın

Öte yandan, Gülen’in öldüğüne dair haberi örgüt içerisinde Cevdet Türkyolu’nu destekleyenlerin yaydığı ileri sürüldü. Bu durum, paylaşımların örgütün kendi içindeki bir kavgası olabileceği değerlendirmelerine neden oldu.

Örgüte ait Çağlayan Dergisi, Google Play’de Tughra Books ismiyle; iTunes’da ise Blue Dome Press ismiyle yayın yapıyor.

EKREM DUMANLI'DAN AÇIKLAMA

15 Temmuz 2016 öncesi Cemaatın yayın organlarından kapatılan Zaman gazetesinin ABD'de yaşayan Eski Genel Yayın Yönetmeni, Ekrem Dumanlı ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak ileri sürülen iddiaları yalanladı.

Gülen'i 1 saat önce ziyaret ettiğini belirten Dumanlı, öldü iddialarının yalan olduğunu belirterek gayet sağlıklı olduğunu iddia etti.

 Dumanlı şunları yazdı:

15 Temmuz sonrası ABD'de yaşayan sıkı bir Cemaat savunucusu olan Emre Uslu ise paylaşımında Erdoğan'ı işaret etti.: