Faik KAPTAN/İSTANBUL, TÜRKİYE Gezginler Kulübü tarafından düzenlenen ve kulüp üyelerinin gittikleri ülkelerde görüntüledikleri çarpıcı kareleri içeren ‘Yol Çağrısı Fotoğraf Sergisi’, Atatürk Havalimanı Dış Hatlarda “ TAV Galeri İstanbul “da açıldı.

 


YOLCULAR İLGİ GÖSTERDİ


Dünyanın farklı bölgelerinden pek çok ilginç kareyi bir araya getiren sergi, ilk gününde yolcuların ilgisi ile karşılandı. Düzenlenen açılış töreninde TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Gezginler Kulübü Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural yer aldı. Açılışa aralarında ünlü fotoğraf sanatçıları İzzet Keribar, Hüseyin Gökçe ve İbrahim Zaman’ın da olduğu çok sayıda isim katıldı. Ünlü ve Kural, sergide eseri yer alan fotoğraf sanatçıları adına İzzet Keribar’a bir teşekkür hediyesi sundu.


TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü açılış töreninde yaptığı konuşmada, “ Her gün onlarca farklı ülkeden yaklaşık 120 bin insanın geçtiği, İstanbul Atatürk Havalimanı’yla burada sunulan fotoğrafların yarattığı renkli mozaik ayrı bir harmoni oluşturdu. Bu anlamda, kültür-sanat platformumuz TAV Galeri’de, ‘Yol Çağrısı Fotoğraf Sergisi’ni yolcularla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Prof. Orhan Kural da “İki yıldır fotoğraf sergileri açıyoruz. Fotoğraf, günümüzün en önemli sanat dallarından biri olmasının yanı sıra önemli bir belge ve iletişim aracı anlamı taşıyor. Buradaki sergi hepsinden görkemli oldu. TAV’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


1 AY AÇIK KALACAK


Yaklaşık 50 fotoğraf karesinden oluşan ‘Yol Çağrısı Fotoğraf Sergisi’nde, toplam 35 gezginin tüm dünyadan görüntüledikleri fotoğrafları bulunuyor. Türkiye Gezginler Kulübü tarafından iki yıldır çeşitli mekanlarda sergilenen fotoğraflar, bir ay boyunca TAV Galeri ziyaretçileri ile buluşacak.

Sergide yer alan gezgin fotoğrafçılar şöyle: Hüseyin Akarçeşme, Mehmet Akgül, Metin Alkan, Selman Arınç, Murat Aydın, Mevhibe Başaran, Mehmet Salih Bilal, Berfu Bozkurt, Yasemin Çelikel, Sevinçay Çınaroğlu, Mete Darcan, Turan Cihan Derinöz, Dina Erdilek, Hüseyin Gökçe, Ara Güler, Anette

 


FK  (MK) (FOTOĞRAF)