Urla'nın Bademler Köyü’nde ailesiyle birlikte oturan G.B., iddiaya göre, 2008 yılında alışveriş yapmak için gittiği marketin sahibi Halil Şengül'ün sözlü ve elle tacizine maruz kaldı. Genç kızın bağırmasını duyup markete gelen amcası Yaşar B., tartışma sırasında Şengül'ün arkadaşı Yılmaz Çakar tarafından karnından bıçaklandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Yaşar B., uzun süren tedavisinin ardından taburcu edilirken, Şengül ve Çakar gözaltına alındı. Tutuklanan 2 şüpheli hakkında Urla Asliye Ceza Mahkemesi’nde, 'taciz ve bıçakla yaralama' suçlamasıyla dava açıldı. Dava, Yaşar B. ve avukatlarının itirazı sonrası, 'görevsizlik' kararı verilerek İzmir 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Dava sürecinde sanıklar Halil Şengül ve Yılmaz Çakar tahliye edildi.

Geçtiğimiz günlerde görülen davanın karar duruşmasında, suçlamaları kabul etmeyen Halil Şengül'e 3, Yılmaz Çakar'a ise 5 yıl hapis cezası verildi. Dava, temyiz talebi üzerine Yargıtay’a gönderildi.

'İKİ GÜN BİLE OLSA YETER'

Bilirkişi raporlarındaki farklılıklar nedeniyle davanın uzamasına isyan eden amca Yaşar B., "Dava bir türlü sonuçlanamıyordu. Bu benim ve yeğenimin psikolojisinin daha da bozulmasına neden oldu. Ancak adalet sonunda tecelli etti. Biz iki gün olsa ceza almalarını istiyorduk. Çünkü suçlular, aldıkları ceza da bunun göstergesi" diye konuştu.TT(İÖ/SS)