Sedat Peker'in iddiaları ile gündemden düşmeyen kumarhaneci Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs'ın Girne kentinde silahlı saldırıya uğradı.

Rusya'dan G7 tepkisi: Geri dönülmez şekilde yozlaştı Rusya'dan G7 tepkisi: Geri dönülmez şekilde yozlaştı

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Halil Falyalı’nın Girne'de evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

GAZETECİ ACARER: PEKER ARŞİVİNİ ELE GEÇİRMİŞTİ

Gazeteci Erk Acarer, Falyalı'nın uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandığı, kaldırıldığı yoğun bakımda yaşamını yitirdiğini duyurarak; Peker'in arşivini ele geçirdiğini hatırlattı. "Peker arşivini ele geçirmişti! Edindiğimiz bilgilere göre Falyalı’nın öldürülüşü filmleri aratmayacak kadar profesyonel. Evinin yakınlarında 4x4 aracı otomatik silahlarla tarandı. Saldırganlar adadan sürat teknesi ile ayrıldı!" ifadelerine yer verdi.

İŞTE SUİKAST SONRASI PAYLAŞILAN FOTOĞRAF

Acarer ayrıca, saldıranların MOBESE’den emniyete giren fotoğraflarını paylaştı.

Acarer "Halil Falyalı’nın korumaları hastanede yayın yapmaya çalışan gazeteci dostlarımıza saldırıyor. Bu bilgiyi de hastaneden aktaralım" ifadelerine yer verdi.

SEDAT PEKER'İN İDDİALARI

Falyalı, geçen Aralık ayında Turgut Katırcı isimli şahsın, çalıştığı kumarhaneden para çaldığı iddiasıyla, kumarhane çalışanları tarafından önce alıkonulması ardından da darp edilmesi ve zorla vekalet imzalatılması iddialarıyla ilgili başlatılan polis soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Şikayet geri çekilince Falyalı serbest bırakılmıştı.

Kıbrıs’ta uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde olduğu iddia edilen Halil Falyalı Kuzey Kıbrıs’ta geniş bir kumarhane ve yasadışı bahisçilik ağını kontrol ediyor. Sedat Peker, Halil Falyalı’nın uyuşturucu ticaretinin merkezinde olduğunu iddia etmişti.