Sandıklı'da ortaokul öğrencisi R.B., geçen yıl Facebook aracılığıyla, Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknolojileri Bölümü'nde öğrenim gören A.S. ile tanıştı. R.B. geçen Haziran ayında, okullar kapandıktan kısa süre sonra A.S. ile Sandıklı'da buluştu. A.S. motosikletine aldığı R.B.'yi Tepekent Mevkii'ndeki kullanılmayan bir eve götürdü. Burada R.B. ile birlikte olan A.S., "Hamile kalmaman için sana bir ilaç vereceğim. Yarın görüşelim, sana ilaç getireceğim. O ilacı içersen hamile kalmazsın" dedi. Ertesi gün tekrar buluşan ve küçük kıza ilaç içiren A.S., bir hafta sonra R.B. ile yeniden buluştu. A.S., bu kez, Dedelipınar Mevkii'ndeki bir başka eve götürdüğü R.B. ile yine ilişkiye girdi. A.S.'nin arkadaşı H.A. da ilişkiyi video kamerayla kaydetti.

Daha sonra küçük kızı telefonla, "Birlikte olduğumuzu kimseye söyleme. Hayatını karartırım. Kamera görüntüleri var elimde. Rezil ederim seni" diyerek tehdit eden A.S., aynı içerikli SMS'ler gönderdi.

Yaz boyunca sıkıntılı günler yaşayan R.B., yaşadıklarını, kimliği açıklanmayan sınıf arkadaşına dertleşmek amacıyla anlattı. Bu yıl, rehber öğretmen tarafından, sınıfta öğrencilerin oturdukları sıralar değiştirilirken, rehber öğretmen, R.B. ile yaşadıklarını anlattığı kızı aynı sıraya oturtmak istedi. Kimliği açıklanmayan kız, R.B. ile aynı sıraya oturmak istemedi, eve gidince de konuyu ailesine anlattı. Kızın ailesi de okula giderek, kızlarının R.B. ile aynı sıraya oturtulmasını istemediklerini belirterek, gerekçesini de R.B.'nin kızlarına anlattıklarını öğretmene aktararak izah etti. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen rehber öğretmen ise öğrenciyle konuştuktan sonra, durumu R.B.'nin ailesine aktardı.

Kızlarının başına gelenlerden, rehber öğretmenin anlattıkları sayesinde haberdar olan R.B.'nin ailesi, geçen pazartesi günü Sandıklı Cumhuriyet Savcılığı'na giderek şikayetçi oldu. Şikayet A.S. ile video kamerayı kullandığı öne sürülen H.A. gözaltına alındı. A.S. ve H.A. sorgularının ardından dün gece çıkarıldıkları Sandıklı Nöbetçi Mahkemesi'nce tutuklanarak, Sandıklı Cezaevi'ne konuldu.