EURO 2020 F Grubu'nda oynanan Fransa-Almanya maçında, paraşütlü protesto düzenlendi.

Greenpeace üyesi olduğu belirtilen bir kişi, üzerinde "Petrol dışarı" yazılı bir paraşütle sahaya indi.

Solingen: 4 kişinin öldüğü kundaklama ile ilgili eski kiracı tutuklandı Solingen: 4 kişinin öldüğü kundaklama ile ilgili eski kiracı tutuklandı

Greenpeace yazısının üzerindeki mesaj ekrana kazınmıştı: "Kick out Oil!" Protesto sponsor Volkswagen'e yönelikti. Greenpeace, Twitter'daki bir gönderide, gruptan iklime zarar veren dizel ve benzinli arabaları daha fazla satmamasını istedi. Kâr amacı gütmeyen kuruluş uzun süredir petrol endüstrisinden yenilenebilir enerjilere yatırım yapmasını ve örneğin yeni petrol sahaları geliştirmemesini istiyor. Ancak heyecan kısa sürdü - pilot gösterici hemen iki güvenlik görevlisi tarafından stadyumun dışına çıkarıldı.

Protesto sonucu yaralanan iki kişinin hastanede tedavi gördüğü belirtildi. UEFA'dan yapılan açıklamada, "Bu düşüncesiz hareket, maça katılan birkaç kişinin yaralanmasına neden oldu" denildi. 

Daha sonra Greenpeace yetkilileri, 'insanları tehlikeye attıkları için' özür dilediklerini duyurdu. Açıklamada, "Yaralanan iki kişiden, taraftarlardan ve oyunculardan özür dileriz" ifadelerine yer verildi.