Olay, Karacabey İlçesi’ne bağlı Taşpınar Köyü’nde 2010 yılının Ağustos ayında meydana geldi. Kamyon şoförü Sait Gülünç, iddiaya göre, kendisine 'deli' diyen ve tedavi olması için hastaneye gitmesini isteyen eşi Dilek Gülünç ile tartışmaya başladı. Daha sonra kavgaya dönüşen olayda mutfaktaki ekmek bıçağını alan Sait Gülünç, eşini kızları Ş.'nin gözleri önünde bıçaklayarak ağır yaraladı. Olaya tanık olan küçük kız, koşarak anneanenesi Emine ve dedesi Hilmi Beyhan'ın evine giderek olanları anlattı. Kısa sürede eve gelen Beyhan çifti, 22 yerinden bıçaklanan kızlarını otomobil ile hastaneye götürmek istedi. Ancak, aşırı kan kaybeden Dilek Gülünç, yaşamını yitirdi.

Cinayetten sonra kaçan Sait Gülünç, Hürriyet Köyü'nde bir çeşmenin yanında otururken jandarma tarafından yakalandı. Kredi borçları nedeniyle bunalıma girdiği öne sürülen Sait Gülünç çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

İNANDIRICI BULUNMADI

Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Sait Gülünç, kredi borcu bulunduğunu ve bunun psikolojisini bozduğunu, bu nedenle eşinin kendisine sürekli olarak 'Deli' deyip gülerek tedavi olmasını istediğini anlattı. Sanık Gülünç, "Olay sabahı hastaneye gidecektim, benimle tartıştı. Sonra mutfağa giderek bıçağı almak istedi. Ben ondan önce davrandım. Boğuşma sırasında yere düşen bıçak kendisine saplandı" dedi.

Çıktığı son duruşmada son söz olarak, "Takdir mahkemenindir" diyen Sait Gülünç'ün ifadelerini inandırıcı bulmayan mahkeme heyeti, sanığı önce ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın iyi halini dikkate alarak cezasını 24 yıla indirdi.SB(FK/CK)