Yazar Uludağ'dan açıklama: "Kitabı bastıran kişi benim. Çetin, derhal serbest bırakılmalıdır!" Yazar Uludağ'dan açıklama: "Kitabı bastıran kişi benim. Çetin, derhal serbest bırakılmalıdır!"

Yazar Ergün Poyraz, Kuşadası'ndaki evinin önünde bir grubun saldırısına uğradı. Darbedilen Poyraz, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Ergenekon davasında 2007 yılında tutuklanan ve 6 yıl 9 ay Silivri Cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan yazar Ergün Poyraz, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Davutlar Mahallesi'ndeki evinin önünde bir grubun saldırısına uğradı.

POYRAZ’I ARAYIP SOKAĞA ÇAĞIRDILAR

Evinde bulunan Ergün Poyraz’ı arayan bir kişi, park halindeki aracına çarptıklarını söyledi. Poyraz, aracını kontrol etmek için aşağıya indiği sırada yanına yanaşan, plakası alınamayan bir otomobille gelen üç kişinin saldırısına uğradı. 

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 6 kişi gözaltına aldı. Şüphelilerin polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

"KOMŞULAR OLMASA EZECEKLERDİ"

Poyraz'ın eşi Perihan Poyraz, "Evin önündeki park halindeki otomobilimize arkadan çarptılar. Eşim bunun üzerine aşağı indi. Ben de balkondan olup bitene bakıyordum. Eşim otomobilin arka tarafına bakmak için yöneldiğinde 3 kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Eşim yere düştü. Bunun üzerine bağırarak, aşağıya indim. 3 kişi otomobille, geri manevra yaparak üzerinden geçmeye çalıştı. Komşular olmasa ezeceklerdi. Eşim, şu an yoğun bakımda. Çok üzgünüz" dedi.