Kaza, bugün saat 10.30 sıralarında İznik’e bağlı Yörükler köyü yakınlarında meydana geldi. Yalova’daki özel bir fizik tedavi merkezine engelli vatandaşları taşıyan servis minibüsü, Orhangazi ve İznik’ten altığı hastalardan sonra Yörükler Köyü'ne doğru yola çıktı. Buradaki bir hastasını da alıp Yalova’ya dönmek isteyen Ahmet Arar (56) yönetimindeki 77 EK 273 plakalı servis minibüsü, köye gelmeden henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkarak zeytinliğe uçtu. İki zeytin ağacını parçalayan minibüste büyük panik yaşanırken, 8 kişi yaralandı.

Çevreden yetişen vatandaşlar tarafından minibüsten çıkarılan ve bazıları engelli olan yaralılar zeytinliğe yatırıldı. Olay yerine İznik, Orhangazi ve Boyalıca’daki 112 Acil Servis ambulansları sevk edildi. 8 yaralı ambulanslarla İznik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Servis minibüsündeki bir engelli çocuğun, yardımına gelen kişinin kucağında ağlaması yürek burktu.

1 YARALI HELİKOPTERLE SEVK EDİLDİ

Yaralılardan durumu ağır olan Hüsniye Öztürk (77) İznik’e çağrılan ambulans helikopterle Bursa’ya sevk edilirken, yine durumu ağır olan Fatma Öztürk (33) ise İznik Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Jandarma kaza ile ilgili soruşturma başlattı.HB(FK/COŞ)