İlçe Müftülüğü'nün izniyle Özelbahşiş Camii'nde düzenlenen, 120 öğrencinin katıldığı ve 40 gün devam eden yarışmada, vakit namazına gelen, Kuran-ı Kerim derslerine devam

eden, hal ve davranışlarıyla örnek oluşturan çocukların en fazla puanı toplaması hedeflendi. Yarışma sonucu 40 gün boyunca en çok puan toplayan 12 yaşındaki Fevzi Ramazan Sallanbaş'a dizüstü bilgisayar hediye edilirken, dereceye giren diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. Yapılan uygulama sayesinde çocukların camiye ilgisinin arttığını ifade eden imamı Reşit Öz, amaçlarının camiyi, namazı, cemaati çocuklara sevdirmek olduğunu söyledi. Tarsus Müftüsü Abdülkerim Akbaba, namaz sonrasında camiyi dolduran çocuklar ve onlarının velilerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Din eğitiminde öğrenilen bilgilerin uygulanması çok önemlidir. Bu açıdan bakıldığında camilerimiz eğitim-öğretim yuvasıdır. Çocuklarımız aileleri ve okullarında öğrendikleri dini bilgilerini camilere gelip uygulayarak pekiştirir, yaşayarak öğrenirler. Mabedi ve ibadeti olmayan bir din yoktur. İslam dinini bazı emirleri cami eksenlidir. Bu sebeple camilerden uzak verilen din eğitimi eksiktir. Camilerimizde ki uygulamalar çocuklarımızın karakter gelişimlerinde etkin olmaktadır. 40 gün boyunca camiye en çok iştirak eden öğrencilerimizi ödüllendirerek sevindirmeye geldik, bu projenin uygulamasında ve teşvikinde önemli bir görev üstlenen hocamızı tebrik ediyorum."TD(AŞ/BK/İD)