Merkez Sarıçam İlçesi Kemalpaşa Mahallesi'nde oturan Sebahattin ve Elmas Eman çifti, 3 ay önce sade bir düğünle evlendi. Amcasının oğlu olan Sebahattin'in çalışma ortamını merak eden genç kadın, kazanın olduğu gün narenciye bahçesine birlikte gitmeyi teklif etti. Eşinin karşı çıkmasına rağmen tarım işçilerini taşıyan midibüse binen Elmas Eman'a komşusu olan kızlar, en önde yer verdi. Sebahattin ise midibüsün arka tarafında ayakta yolculuk yapmaya başladı.

KIRMIZIDA GEÇİNCE OTOBÜSLE ÇARPIŞTI

Tamamı aynı mahallede oturan tarım işçileri neşe içinde sohbet ederek bahçeye doğru giderken, kırmızı ışıkta geçen içinde bulundukları midibüs, belediye otobüsüyle çarpıştı. Kontrolden çıkan midibüs, D-400 karayolunun altından geçen DSİ'ye ait sulama kanalının korkuluklarına çarptı. Midibüsün ön camı parçalanırken, 1kişi öldü, Sebahattin Eman'ın da aralarında bulunduğu 28 kişi yaralandı. Ön camdan fırlayan Elmas Eman ise sulama kanalına düşüp, kayboldu.

Başından yaralanan Sebahattin Eman, hastanede gözlerini açar açmaz eşinin durumunu sordu. Yakınlarının, "kanala düştü, arıyoruz" cevabı üzerine Sebahattin Eman, hastaneden ayrılıp, olay yerine geldi. Sebahattin Eman kendi acısını unutup, eşinin bulunması için seferber oldu. 4 metre derinliğindeki sulama kanalındaki arama çalışmalarında polislerin yanından bir an olsun ayrılmayan Sebahattin Eman, gözyaşı döküp, eşi Elmas'ın sağ salim bulunması için dua etti.

Kaza haberiyle şoka giren kayınvalide Meryem Eman ise, "Birbirlerini severek evlendiler. Elmas, eşinin çalıştığı bahçeyi çok merak ediyordu. Birlikte narenciye toplamak için oğlumu razı etmişti. Güle oynaya evden çıkmışlardı" dedi.

Kayıp kadının aranması sürüyor.FK(OA/COŞ)