Şube Başkanı Torun, TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, "Ülkemizde emekliler çok yaşıyor" dediğini, bu sözleri 'Asrın gafı' olarak değerlendirdiklerini söyledi. Türk Emekli Sen Sivas Şube Başkanı Ahmet Torun, şöyle dedi:

"Bu ülkenin bütün değerlerinde işçi, memur, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin alın teri, göz nuru ve emeği vardır. Bu ülkenin bütün yanlışlarında da kendisi gibi siyasi ve hükümetlerin dahli vardır. Acaba sayın bakan 'Emekliler çok yaşıyor' derken öüm sırasına meclisten mi, yoksa kabineden mi başlayacak? Bildiğimiz kadarıyla kabine ve mecliste oldukça fazla emekli var. Biz emekliler kendilerine Allah'tan hayırlı uzun ömürler diliyoruz."

Avrupa ile Türkiye emeklileri arasındaki emekli maaşı kıyaslanmasını da değerlendiren Torun, şöyle devam etti:

"Yüzde hesabı ile Avrupa'yla bizi kıyaslayan maliye bakanımız, dünyanın en pahalı akaryakıt, kömür, elektrik, doğalgaz, et, su ve buğday ürünlerinin Türkiye'de olduğunu bilmiyor mu? Biz bu ülkeyi maliye bakanımızdan kat be kat fazla seviyoruz. Bu aşamada sadece ve sadece kendisinden özür dilemesini ve istifasını bekliyoruz." GC(EA/İD)