Kampanyanın ilk etabında 45 kişiden oluşan katılımcı grup aşı merkezine götürülerek bir saatlik süre içinde aşılama işlemi gerçekleştirildi. 

EWB Başkanı Harun Öznarin kampanyayı öncelikle dernek bünyesinde çalışanlar, dernek üyeleri, dernek faliyetlerine katılan kişiler ve aileleri için düzenlediklerini belirterek “Pandemiden kurtulmak için aşı çok önemli ancak, çeşitli nedenlerle henüz aşılanmayan veya aşılamaya motive edilmemiş kişilerin aşılanmasını sağlamak amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Elmshorn Sağlık Dairesi Başkanı Angelika Roschning’e başarılı işbirliği ve bize sağladığı büyük destek için çok teşekkür ediyoruz. Aşı merkezinde övgüye değer bir profesyonel işbirliği yaşadık. Aşı merkezinden de 45 kişilik blok aşı randevusu almayı başardık. Tatil döneminde olsak da aşı talebinin yüksek olmasından çok memnunuz. Tatl döneminden sonra da talep oldukça kampanyayı sürdüreceğiz” dedi.

"AKP, ördükleri korku duvarının altında kalacak" "AKP, ördükleri korku duvarının altında kalacak"

Aşı koordinatörü Andreas Köhler ise Göçmenler Birliği’nin Elmshorn'da rol model etkisini pekiştirdiğini belirterek “Aşı olanlardan bunu ailelerine ve arkadaşlarına bildirmelerini istiyorum ve bu domino etkisi yaratacaktır. Sahip olabileceğimiz en iyi "reklam", aşılarımızın olumlu deneyimlerini rapor edebilecekleri ve böylece korkularını ve endişelerini ortadan kaldırabilecekleri zamandır. Böyle rol modellere kesinlikle ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.