Türkiye Komünist Partisi bu akşam (Cumartesi) İzmir Fuarı Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirdiği etkinlikte, Ekim Devrimi'nin 100’üncü yılını ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94’üncü yıldönümünü kutlayacak.

"Sosyalizm Cumhuriyet’e Çok Yakışacak" adını taşıyan etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

Etkinliğin hazırlık komitesinde yer alan tiyatro oyuncusu Harun Güzeloğlu, birçok sanatçının katılacağı etkinlik için şöyle konuştu:

“Nasıl ‘Sosyalizm Cumhuriyet’e Çok Yakışacak’ diyorsak, hazırlanan etkinliğin de böyle anlamlı bir yıldönümüne çok yakışacağını düşünüyoruz. Sıkıcı, kendi kendini tekrar eden konuşmalar yerine dinamik, seyirciyle etkileşim kuran bir program hazırladık. Güzel bir İzmir akşamı olacak.”

Yunanistan Komünist Partisi ve İspanya Halkları Komünist Partisi heyetlerinin de konuk olarak katılacağı etkinlikte TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan da bir konuşma yapacak.

Okuyan etkinlikle ilgili tüm yurttaşlara çağrı yaparak şöyle dedi:

“İzmir'de Cumhuriyete, eşitliğe, özgürlüğe inancımızı tazeleyeceğimiz, gericiliğe ve sömürüye karşı mücadelede kararlılığımızı pekiştireceğimiz güzel bir akşamda birlikte olmak istiyoruz. Cumhuriyet ve sosyalizm birlikte muazzam bir üretkenlik, gelişmişlik ve yaratıcılık demektir; 28 Ekim'de bunun ipuçlarını göreceğiz.”