Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül'ün Melikgazi İlçesi Kergah Bağları Mahallesi Gül Caddesi Gül Sokak'ta bulunan ve yaz aylarında kullandığı 2 katlı villanın alarmı, içeride tadilat çalışması yapılırken, teknik bir arıza nedeniyle birden çalıştı.

Gül ailesine ait olan villadan alarm sinyali alınması üzerine polis telsizinden ''Gül sokaktaki villadan sabotaj alarmı alındı, en yakın ekipler intikal etsin'' anonsları yapıldı. Sabotaj alarmı anonsundan sonra bölgede bulunan asayiş ekiplerinin yanı sıra TEM ve Güvenlik Şube ekipleri de olay yerine hareket etti. Villaya ulaşan polis ekiplerinin bir süre sonra alarm sisteminin kendiliğinden çalıştığı ve herhangi bir olumsuzluğun olmadığını bildirmesi üzerine, diğer polis ekiplerine telsizle ''normala dönülmesi'' talimatı verildi. Villada fayans ustası olarak çalışan Yılmaz Demirezen, bir anda polis ekiplerini görünce tüm çalışanların şaşırdığını belirterek, ''Biz mermer ve fayansları döşerken bir anda çok sayıda polis buraya geldi. Ne olduğunu anlayamadık. İçeride çalışanlardan biri bilmeyerek alarmı çalıştırmış olabilir. Bilmiyorum. Burasının önemli bir yer olduğunu biliyorduk ama böyle birdenbire çok sayıda polis ekibini görünce biz de şaşırdık'' dedi.

Yetkililer, villada yapılan incelemede herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını, alarmın tadilat sırasında bilinmeyerek çalıştırılmış olabileceğini söyledi.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de yaz aylarında gelip bir süre ailesiyle birlikte hasret giderip dinlendiği villada iç ve dış cephede boyama yapıldığı, kapı girişiyle bazı bölümlerde mermer ve fayansların değiştirildiği öğrenildi.