Olay, merkez Seyhan İlçesi Alidede Mahallesi'ndeki Alidede İş Merkezi'nde geçen 11 Nisan'da meydana geldi. Cep telefonu ticareti yapan Muhittin Kalkan, işyerinin otoparkında otomobilinden indiği sırada, eski ortağı Diyaddin Görgen'in saldırısına uğradı. İddiaya göre, bir anda otoparktaki araçların arasından çıkan Diyaddin Görgen, üzerindeki bıçağı çıkarıp Muhittin Kalkan'a peş peşe sapladı. Vücudunun değişik yerlerinden ve yüzünden 6 bıçak darbesi alan Kalkan, olay yerinde öldü. Cinayet zanlısı Görgen ise, olayda kullandığı ekmek ve maket bıçağını cesedin üzerine attıktan sonra bir mağazadan satın aldığı gömlek ve pantolonu giyip Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Tutuklanan Diyaddin Görgen hakkında 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan 8 çocuk babası Görgen, cinayeti namus için işlediğini ileri sürerek, "Ben İstanbul'da esnafım. Muhittin evime sık sık gelir gidermiş. Bundan çocuklarımın da bilgisi varmış. Benim elbiselerimi, ev eşyalarımı da kullanırmış. Hatta eşim benim paramı da verirmiş. Çocuklarımın da tanık olarak dinlenmesini, ayrıca çocuklarımın öldürdüğüm eski ortağımdan olma ihtimali üzerine DNA testlerinin yapılmasını istiyorum. Ayrıca çocuklarıma cinsel istismar olup olmadığının da araştırılmasını istiyorum" dedi.

Öldürülen Kalkan'ın eşi 38 yaşındaki Hatice Kalkan, sanığın yalan söylediğini ileri sürüp "Eşim İstanbul'a gitmezdi. Sanık yalan söylüyor. Eşi ile ilişkisi olduğu da doğru değildir. Şikayetçiyim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın akıl sağlığının araştırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.


MKA(OA/AAA)(FOTOĞRAF)