Almanya’nın Münster kentinde bu sabah saat 6:10 sularında rehine krizi yaşandı. Münster Cezaevi’nde bir mahkûmun (40) traş bıçağı ile cezaevinde görevli bir kursiyeri (29) rehin aldığı belirtiliyor.

Olay nedeniyle Münster Emniyeti alarma geçti. Cezaevinin bulunduğu bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bild gazetesinin haberine göre rehine krizi kontrol altına alındı ve özel birliklerin operasyonu saat 09.30 sıralarında tamamlandı. 

Alman Haber Ajansi'nın (dpa) haberine göre 29 yaşındaki cezaevinde görevli kadın bir kursiyeri tıraş bıçağı ile rehin alan mahkumun, kaçmak için bir helikopter istediği ve operasyon sırasında öldürüldüğü, rehine alınan kursiyerin ise sağ olarak kurtarıldığı açıklandı. 4 aylık bir ceza için tutuklu bulunan mahkumun, 10 Kasım 2020 tarihnde cezasının bitmiş olacağı açıklandı.

Polis sözcüsü Frank Rentmeister (54) BILD muhabirine şu açıklamada bulundu:

İşte o gerçek: Albashır'ı YPG'nin ajan diye tutukladığı ortaya çıktı İşte o gerçek: Albashır'ı YPG'nin ajan diye tutukladığı ortaya çıktı

"Bu sabah Münster'deki hapishanede bir rehine alma olayı yaşandı. Polis olarak sabah 6.30 sularında alarma geçtik. Ama durum çoktan bitti. Rehine serbest bırakıldı. Rehinenin serbest bırakılmasında polis tarafından ateşli silah kullanıldı."