Akşehir'in Atakent Beldesi'nde oturan çiftçi, 37 yaşındaki İhsan Doğan, bugün saat 11.00 sıralarında traktörle bahçesine giderken Güllü Orman Tokat Mevkiinde çalılıkların arasında elbise olduğunu gördü. Durumdan şüphelenip elbiselere dikkatli bakan Doğan, 2i erkek cesedi olduğunu fark etti. Ardından jandarmaya haber verdi.

Jandarma yaptığı incelemede cesetlerden birinin Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'ne bağlı Dedeçam Beldesi'nde oturan Ramazan Kaplan, diğerinin de 2 Ekim Salı günü Antalya Havalimanı'ndan Türkiye'ye giriş yapan Avusturyalı Herald Weib olduğunu saptadı. Kaplan'ın yakınlarını ulaşan Jandarma, Wiıb'ın, Kaplan ile ortak olarak besicilik yapmak için Türkiye'ye geldiğini ve ikisinin de Akşehir'e satın almak için traktör ve damızlık hayvan araştırmaya gittiğini ancak, geçen perşembe gününden bu yana kendilerinden haber alamadıklarını belirledi. Kaplan ve Weib'ın başka bir yerde öldürüldükten sonra cesetlerinin getirilip çalılıklar arasına atılmış olabileceğini değerlendiren jandarma, olayla ilgili çalışma başlattı.

Kaplan ve Weib'ın cesetleri, otopsi yapılmak üzere Akşehir Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.  Cesetleri görüp jandarmaya haber veren İhsan Doğan, ''Bahçeme giderken parlayan elbiseleri gördüm.  Eski elbise olduğunu sandım. Dikkatlice bakınca yerde yatanların ceset olduğunu anladım. Durumu jandarmaya bildirdim'' dedi. 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.ATM(İA/İD)