AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel desteği ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ısrarı sonucu serbest bırakılan mafyacı çete lideri Alaattin Çakıcı, son zamanlarda yaptığı tehdit açıklamalarıyla dikkat çekmektedir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit ve küfür savurarak gündeme gelen mafyacı çete lideri Alaattin Çakıcı, hapishanede genç bir devrimciden dayak yemişti.

Olay 2015’te gerçekleşti.

Edirne Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nin koridorunda avukat görüşmesinden dönerken, o sırada telefon hakkını kullanan genç bir devrimcinin fark ettiği Alaattin Çakıcı dayaktan kurtulamamıştı.

20 yaşındaki genç devrimcinin fırsatını bulup, “Kanını döktüğün halk çocuklarının ve devrimcilerin hesabını vereceksin” diye yumrukladığı Çakıcı, hapishanede bıçakla dolaşıyordu! Bıçağı çıkarıp savurtmak isterken ikinci yumruğu yemişti.

"BENİ ÖLDÜRCEKLER DİYE BAĞIRDI"

Barış Terkoğlu yazdı: Mafya hesaplaşmalarının başkenti Barış Terkoğlu yazdı: Mafya hesaplaşmalarının başkenti

Çakıcı bir yandan, “Beni öldürecekler” diye bağırıp bir yandan elindeki bıçağı savururken, bıçak gardiyanlardan birinin boyun bölgesine saplandı.

Bütün gardiyanların üzerine atlayıp uzaklaştırmaya çalıştığı 20 yaşındaki genç devrimci, Çakıcı’ya, onun en çok öfkelendiği “Sümüklü Mafyacı” diye bağırıyordu. Çakıcı’nın bu tabirle ciddi sorunu var.

Genç devrimci gardiyanlar tarafından uzaklaştırıldıktan sonra hezeyana kapılan Alaattin Çakıcı, Tayyip Erdoğan’a hitaben, “Bana komplo kurdunuz, beni teröristlere dövdürdünüz” diye bağırıyordu.

Onu döven genç devrimci, olaydan sonra Sincan Hapishanesi’ne sürgün edildi…

Kocaeli'nin Kandıra ilçesindeki F Tipi Cezaevi'nde yatan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, 2012 yılı 20 Şubat tarihinde Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e hitaben yazdığı mektupta, öldürülmek istendiğini iddia etmişti. 

Çakıcı, "Bu cezaevinde bir baş gardiyan bana 'PKK ve Dev-Sol saldıracak sana haberin olsun' demişti. 

ALNINDAKİ 'YARA İZİ 1979 YILINDAN KALDI' İDDİASI

Öte yandan mafyacı Alaattin Çakıcı'nın, 1979’da faşist terör odaklarına destek sunduğu gerekçesiyle zamanın Devrimci Sol'cuları tarafından İstanbul Gültepe'de silahla yaralandığı ve o saldırıdan alnında iz bulunduğu ileri sürüldü. 

Ağar, Çakıcı, Alan ve Eken Bodrum'da buluşmuştu

Emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Albay Korkut Eken, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar 16 Ekim tarihinde Bodrum'da bir araya gelerek birlikte fotoğraf vermişti.

Bodrum Yalıkavak Marina'da bir araya gelen dört ismin birlikte verdiği fotoğrafı, Çakıcı'nın yakın dostlarından Üzeyir Çakmaktaş Twitter hesabından paylaşmıştı.

Çakmaktaş paylaşımında "Türk Devleti ilelebet varolsun diye her zorluk ve meşakkati gögüsleyen,zindan dahil bu uğurda en ağır bedelleri ödeyen kahramanlarımız:Alaattin Çakicı, Mehmet Ağar, Engin Alan, Korkut Eken." diye yazdı.