Ankara’da öğretmenlik yapan 28 yaşındaki Bahar Hızlıtürk, evli olduğu Adapazarı’nda bir GSM şirketinde çalışan Hakan Hızlıtürk'ü şiddetli geçimsizlik nedeniyle terkedip  babasının evine geldi. Ardından boşanma davası açan genç öğretmen, 21 Haziran günü babası Safa D. ile birlikte boşanma duruşması için Sakarya Adliyesine giderken, eşi Hakan Hızlıtürk Adapazarı- Karasu Yolu'nda av tüfeğiyle önlerine çıktı. Tüfekle ateş eden damada, kayınpederi Sefa D. de otomobilinin bagajından aldığı tüfekle ateş etti. Açılan ateşle Hakan Hızlıtürk hayatını kaybetti.

Cinayetten sonra ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanan 2 çocuk babası Safa D.'nin karar duruşması dün 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı. Damadını öldürmekten yargılanan Safa D., Hakan Hızlıtürk'ün daha önce kızına şiddet uyguladığını ve olay günü de kızını ve kendisini öldürmek istediğini iddia ederek, "Ben onu öldürmeseydim. O beni öldürecekti" dedi. 

Mahkemede savunma yapan Safa D.nin avukatı Tayfun Zeki de cinayetin sanığın kendisi ve ailesinin karşısında maruz kaldığı tehlike altında işlendiğini belirterek ceza verilmemesini istedi. 

Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi cinayetin meşru müdafa sınırları içerisinde işlendiğine karar vererek TCK’nın 27/2 maddesini uygulayarak sanığa ceza vermedi. Mahkemenin kararı sonrasında kayınpeder dün akşam saatlerinde cezaevinden tahliye oldu. Davayla ilgili karar Yargıtay tarafından onanırsa kesinlesecek.ZT(MB/AAA)