Yeşiller Partili Almanya Tarım Bakanı Cem Özdemir'in açıktan hedef alındığı gösteride, kırsal tarım, türlere uygun hayvancılık, tutarlı iklim koruması ve GDO'suz gıda çağrısında bulundu. 

Göstericilerin taşıdığı "Birkaç kişi için kâr yerine, herkes için iyi yemek" pankartı dikkat çekti. 

Gösteri devam ederken 50'ye yakın traktörün eşlik ettiği bir grup aktivist, Blankenfelde'den Dışişleri Bakanlığı'na geçerek Tarım Bakanı Cem Özdemir'e taleplerini içeren bir ‘protesto notası’ verdi. Notada, üreticilerin ürünlerine adil fiyatlar verilmesi, hayvan yemi yerine insanların tükettiği gıda maddeleri için ekilebilir arazilerin artırılması ve türe uygun hayvancılık politikasına ağırlık verilmesi gibi talepler yer aldı. 

İttifak sözcüsü Inka Lange, SPD, Yeşiller ve FDP koalisyonunun bir yıllık tarım ve gıda politikasını dört gözle beklediğini belirterek, "Tarım Bakanı Özdemir ve federal hükümetten çok daha fazlasını bekliyoruz." dedi.

Nijerya: Almanya'ya kaçırılan tarihi eserler iade edildi Nijerya: Almanya'ya kaçırılan tarihi eserler iade edildi

Federal Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen Tarım Bakanları Zirvesi'ne paralel olarak her yıl düzenlenen Uluslararası Yeşil Hafta Fuarı Cuma günü Berlin'de açıldı. Tarım ve gıda endüstrisinden yaklaşık 1.400 katılımcı, ürünlerini 29 Ocak'a kadar Yeşil Hafta Fuarı kapsamında sergileyecek. Endüstri buluşması aynı zamanda tarımın geleceği hakkında siyasi fikir alışverişi için de bir yer.