Olay Taksim Mete Caddesi üzerinde saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bankaya para yatırmak için babasıyla birlikte gelen Emre Aydın, iş yerinin öğle paydosunda olması sebebiyle kapı önünde sıraya girdi. Öğle arasının bitmesiyle kapılar açıldı. Bu anda, sıranın önüne geçmeye çalıştığı öne sürülen Z.Ö. ile Aydın arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Tartışma kavgaya dönüşünce Z.Ö. cebinde bıçağı çıkardı ve Aydın'ı bacağından yaraladı.

Yaşanan olay sonrası bankanın güvenlik görevlileri polisi arayıp kavgaya müdahale etti. Saldırgan bir süre bankada tutuldu. Öğle arası olduğu için bankanın açılmasını beklediklerini ifade eden Emre Aydın, “Banka açıldı ve içeri girdik. Şahıs da birden öne geçti. Biz de kendisinin sıranın önüne geçtiğini belirterek, kendisini uyardık. Laf atmaya başladı ve tartıştık. Sonra bıçağı çıkardı ve bana salladı. Bir baktım ki ayağım kanıyor. Sonra zanlı bankaya girdi ve polisler geldi" ifadelerini kullandı.

Polis olay sonrası saldırganı gözaltına alırken, yaralı Emre Aydın da ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Şüpheli sorgulanmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.