Erzurum'un tek susuz köyü olduğu öne sürülen 130 haneli Bademli Köyü'nün yıllardan bu yana özlemini çektiği suya kavuşması köylüler arasında bayram havası yaşattı. Davetliler, alkışlar eşliğinde kırmızı kurdeleyi, köylülerde kurbanı kesti. Çalınan davul- zurna eşliğinde halaylar çekildi. Bu güzel günde hep beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu anlatan Kaymakam Faik Oktay, şöyle dedi:

"Hep beraber çalışarak Bademli'nin içme suyunu halletmiş olduk. Bu olması gereken bir şeydi. Aslında çok büyük olayda olmaması gerekiyor. Avrupa Birliğine gireceğimiz süreçte artık bunların tamamlanması gerekiyor. Bir kaç konuda eksikilik vardı. Bugün Allahın izniyle tamamlamış olduk."

İnsanları suya, yola, altyapıya kavuşturmanın, medeniyetle buluşturmakla eşdeğer olduğunu ifade eden İl Özel İdare Genel Sekter Yardımcısı Mücahit Ercoşkun, "Yaşlısından çocuğuna kadar herkesin bu depoya gelirken yüzlerinin güldüğünü görmek benim içimi kıpırdattı. Yaptığımız projenin işin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Onun mutluluğunu yaşıyorum. Ne mutlu bize ki Erzurum genelinde susuz köyümüz kalmadı" diye konuştu.
AK Parti İl Genel Meclis üyesi Tahsin Bayramoğlu da, "Buraya her geldiğimizde büyük bir üzüntü yaşıyordum. Bugün bir bayram yaşıyoruz. Köye 74 gün gibi kısa bir sürede şebeke suyu getirildi. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.


ZK(KS/İD)