Almanya'nın Wuppertal kentinde uzun senelerdir Cronenberger Taksi Durağı’nı işleten Zafer Akgün’ün hayatı vergi dairesinin kapsamlı bir incelemesi sonucu altüst oldu.

Akgün’e, Vergi Dairesi (Finanzamt) tarafından 280 bin Euro vergi borcu çıkartıldı. Beklenmedik borçla ticari hayatı sarsılan Akgün'ün, vergi borçları gerekçesiyle beş ticari taksisinin ruhsatları da iptal edildi. Öte yandan taksit ödemelerini de zamanında yapamadığı nedeniyle üç ticari aracı otomobil şirketi tarafından geri alındı. 

İşin bu boyuta gelmesinde Türkiye kökenli muhasebecinin dikkatsizliği olduğunu iddia eden Akgün, “Yaşadıklarımın sebebi, vergilendirme işlerimize bakan muhasebecidir, (Buchhalter). Gelir gider evraklarını kendisine zamanında iletmeme rağmen Vergi Dairesi'ne ulaşmadığını öğrendik. Gelişmelerden beni herhangi bir şekilde uyarmadı, kısacası hayatımı altüst etti.  Başıma gelenlerden dolayı taksi durağımı işletemediğim için de ticari hayatım bitti. Beş parasız kaldım ve sosyal yardım parasıyla geçinmeye çalışıyorum” dedi. (Kaynak: artı33)

Büfede yangın: Üç kişi öldü, ikisi ağır 16 kişi yaralandı Büfede yangın: Üç kişi öldü, ikisi ağır 16 kişi yaralandı