Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'nde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem, Antalya'nın Kumluca İlçesi'ndeki bazı binalarda hasara neden oldu. Deprem nedeniyle bazı ev ve işyerlerinde de maddi hasar meydana geldi. Bazı apartmanlarda çatlaklar oluştu, binaların camları kırıldı. Deprem nedeniyle panik yaşayanlar, ev ve işyerlerinden kaçarak dışarı çıktı.

Kumluca Kaymakamı Salih Işık, ilk belirlemelere göre ilçe merkezi ve köylerde can kaybının olmadığını söyledi. İlçede ciddi bir hasar da meydana gelmediğini anlatan Kaymakam Işık, "Sadece şehir merkezinde 3 apartmanda çatlaklar oluştu. İlk incelemenin ardından iki binada hasar tespiti yaptırdık. İki binada önemli bir bulguya rastlanmadı. Ancak, Denizyolu Caddesi'ndeki Taşcı Apartmanı tedbir amaçlı boşaltıldı" dedi.

DEPREM ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Deprem Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde de hissedildi. Korkuya neden olan deprem anında yaşanan panik, güvenlik kameralarına yansıdı. Bir alışveriş merkezinde deprem anında reyonlarda bulunan ürünlerin yere dökülmesi güvenlik kamerasına yansıdı. İçerideki müşteriler ise deprem paniğiyle alışveriş merkezini terk ederek kaçışmaları kameraya saniye saniye yansıdı.