Rusya'nın, ABD'nin güvenlik konusundaki karşı tekliflerine yönelik yolladığı mektubun bir kopyası TASS haber ajansı tarafından yayınlandı.

Mektupta, Rusya'nın kırmızı çizgilerinin göz ardı edildiği ve sınırlarına yakın bölgelerde giderek artan ABD ve NATO askeri faaliyetinden endişe duyulduğu yazıldı.

Rusya Savunma Bakanı, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in aralık ayında ilk kez bahsettiği "askeri ve teknik karşılığın” füze ve asker konuşlandırmaları, elektronik savaş ve hatta uzay tabanlı silah sistemlerinin kullanımı gibi bir dizi önlemi kapsayabileceğini söyledi.

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN SİTESİ ÇÖKTÜ

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesine erişim sorunu yaşanıyor. 

İspanya'da şarap imalathanesine gece yarısı saldırı İspanya'da şarap imalathanesine gece yarısı saldırı

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bakanlığın internet sitesinde yaşanan soruna dair bir neden sunamayacaklarını, ancak sitedeki kesintinin Rusya’nın, Batı’dan gelen güvenlik önerilerine yanıtını sunduğu gün yaşandığını belirtildi.

Moskova'daki ABD büyükelçiliği Rusya'nın, ABD Büyükelçi Yardımcısı Bartle Gorman'ı sınır dışı etme kararı alırken, Washington bu adıma nasıl yanıt vereceğini değerlendirdiğini açıkladı.