Mezun olurken her 5 yıl da bir buluşma sözü ile ayrılarak Türkiye'nin çeşitli illerine dağılan 1967-68 mezunları 45 yıl sonra Erzurum'da tekrar bir araya geldi. Doğu Anadolu Bölgesi'nin en eski okullarından biri olan Erzurum Lisesi'ne gelerek Okul Müdürü Selami Güneş'in makamında buluşan mezunlar birbirlerine sarılarak hasret giderdi. Okul panosundaki öğretmenlerin fotoğraflarını inceleyenler öğretmenleri ile anılarını anlattı. Buluşmaya eşleri ile birlikte katılan mezunlar dana sonra sınıflarına giderek burada da anı tazelediler. Tahtaya çıkan bazı mezunlar öğretmenlerini taklit ederek ders anlattı. Okulların kapandığı bugünlerde 1 saatliğine sınıfları dolduran mezunlar 5 yıl sonra tekrar buluşmak üzere vedalaştı. Buluşmaya Gümüşhane'nin Keltik ilçesinden katılan eczacı Coşkun Güven, şöyle dedi:

"Lise arkadaşları olarak hiçbir zaman ayrılmadık. Hedefimiz 55'inci yılı da kutlamak. Mezun olduktan sonra Türkiey'nin değişik illerinde 5 yılda bir toplandık. Her toplantıda aramızdan ayrılan arkadaşların olduğunu duyunca üzülüyoruz. Her 5 yılda bir toplanınca acaba birini daha kaybettik mi endişesini taşıyoruz. Bir araya gelince de mutlu oluyoruz."

İstanbul'da göz hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Cumhure Akkan ise, "Buluşmalarımız çok duygu yüklü ve keyifli geçiyor. Kendimizi yaş ve moral olarak o yıllara götürüyoruz. Her ayrılımıyızrda da sağlıklı kalalım, bir daha buluşalım diye temenni ediyoruz. İnşallah yıllarca bunu sürdürüceğiz" diye konuştu