Bosporus Main topluluğu, 23 Ekim’de kitapları onlarca dile çevrilen, nitelikli çocuk edebiyatının önemli temsilcilerinden, çocuk kitapları yazarı Tülin Kozikoğlu’nu Frankfurt Türk Kültür Merkezinde ağırladı.

Tutuklu sinemacılar 30. Hamburg Film Festivali'nde anıldı Tutuklu sinemacılar 30. Hamburg Film Festivali'nde anıldı

Bir seneyi aşkın süredir Frankfurt’ta 4-12 yaş arası çocuklarla yaratıcı drama, müzik, ritim ve dans çalışmaları yapan Bosporus Main topluluğu, 23 Ekim’de Frankfurt Türk Kültür Merkezinde 4-8 yaş arası çocuklarla birlikte Türkçe kitap okuma etkinliği düzenledi.

Etkinlikte çocuklar, Tülin Kozikoğlu ile birlikte yazarın Leyla Fonten serisinden olan kitabı Öfkeli Örümcek Rıza’yı okuyup Rıza’nın şarkısını birlikte söylediler.

Yazar Tülin Kozikoğlu, herkesin kendi örümceğini yaptığı sürpriz bir etkinlik de gerçekleştirdi.

Atölyenin moderatörlüğünü Benimle Nefes Al kitabının yazarı, nefes oyunları kurucusu ve yaratıcı drama eğitmeni Anıl Altaş Brug gerçekleştirirken projenin koordinatörlüğünü Gamze Çimen üstlendi.

Bosporus Main, çocuklarla kitapları tanıştırmanın öneminin farkında. Kitap okumanın kazandırılması gereken bir alışkanlık olduğuna inanarak, çocuk kitapları yazarları ile etkinliklerine devam edecek.