İlk etapta Almanya’da geçerli olan uygulama ile Almanya’da yaşayanlar, müşterisi oldukları Almanya’daki herhangi bir bankada bulunan birikimlerini, şubeye gitmeden Türkiye’deki hesaplara aktarabilecek.

Almanya: 3.5 milyon öğrenciye 200 Euro'luk destek Almanya: 3.5 milyon öğrenciye 200 Euro'luk destek

İşbank AG altyapısını kullanarak güvenli ve anında para göndermeyi sağlayan ParaGönder uygulaması, koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle evlerden çıkmadan Almanya’dan Türkiye’ye para gönderilebilmesi için 30 Nisan’a kadar ücretsiz transfer hizmetiyle sunulacak.  

Softtech, bu kez yurt dışında yaşayanların hayatını kolaylaştıracak bir uygulamayı tanıttı. 2019 yılında Softtech’in Almanya’da kurduğu ve fintech olarak konumlanan Maxi Digital, Türkiye’ye para transferlerini kolaylaştıracak “ParaGönder” isimli bir mobil uygulama geliştirdi. Uygulama ile Almanya’da faaliyet gösteren tüm bankalardan, şubeye gitmeden Türkiye’deki İş Bankası şubelerine para transferi yapılabilecek. Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle sosyal mesafeyi korumaya yönelik olan “#evdekal/#wirbleibenzuhause” çağrısına hem para göndermek isteyenlerin hem de şube çalışanlarının sağlığı için 30 Nisan’a kadar Para Gönder uygulaması ücretsiz sunularak destek olunacak.