Paylaştığı skeçlerle geniş kitlelerce tanınan Tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız, geçen günlerde kalp spazmı geçirmişti. Yıldız, hayatını kaybetti.

Oyuncu Levent Üzümcü, acı haberi “Çok üzgünüm… yolun ışık olsun kardeşim” mesajıyla duyurdu.

Çektiği eleştirel skeçlerle tanınan tiyatrocu, oyuncu ve ARTI TV programcısı Turgay Yıldız, geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçirmişti ve Ankara’da tedavi altındaydı. Oyuncu Levent Üzümcü, Yıldız’ın bu sabah hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yıldız, geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçirmişti. 56 yaşındaki Yıldız Ankara’da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi görüyordu. Yıldız, ARTI TV’de ekrana gelen Artı Kıl mizah programında yayınladığı skeçlerle de tanınıyordu.

Hrant Dink katledilişinin 16'ncı yılında anılacak Hrant Dink katledilişinin 16'ncı yılında anılacak

Haber Aktüel’de Petek Atıcı Türkmen’in konuğu olan sanatçı Levent Üzümcü, Yıldız’ın sanat yaşamı ve hayatıyla ilgili olarak ARTI TV’ye konuştu. Yıldız’ın tam bir tiyatro insanı olduğunu söyleyen Üzümcü, “Çevresinde bulunduğu kimseye en ufak bir ağırlık hissettirmemiş biridir. Kendi ayakları üzeride durabilen ve durduğu ayaklarla kimseye de yük olmayan biriydi. Kendisiyle çalıştığım için de bunu söyleyebilirim. Türkiye’de yanlış bir algı vardır, komedi yapanları oynadıkları roldeki kişi zannetmek gibi. Bu maalesef dünyada da yer etmiş bir algı yaptığımız rol zannederler bizi. Turgay, DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur. Tiyatro tarihi, tiyatronun folklorik yapısı hakkında çok bilgi sahibi bir insandı. Ve bu kayıp sadece bizim videolarda gördüğümüz birinin kaybı değil, bu kayıp Türkiye tiyatrosunun da büyük bir kaybıdır” ifadelerinde bulundu.

Yıldız’ın ardından büyük bir kültür mirası bıraktığını belirten Üzümcü, “ARTI TV’deki Artı Sanat programında daha geçtiğimiz aylarda onunla çok hoş bir sohbet gerçekleştirmiştik tiyatro üzerine, mizah ve hiciv üzerine. Yakınları içinde bir dostu kaybetmek oldu. O ayaklarının üzerinde devam edemeyeceğini de anladığı anda mücadeleyi bıraktı. Uzun zamandır hastanedeydi. Yanlış bir anlaşılmama olması için de kendisinin ölümünün altında herhangi bir bulaşıcı hastalık nedeni yok. Son derece pozitif, eğlenceli, hikayeler anlatan biriydi. Tiyatro anlatı demektir, bunu çok iyi becerebilen biriydi. Hiç aklımın ucundan gelmezdi onun arkasından konuşma yapacağım. Üzgünüm” sözleriyle acısını dile getirdi.