Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici'nin kendi kişisel sitesinde yayımladığı yazısında gazeteci Erk Acarer’e "Bir gazetecinin, organize suç örgütü yöneticiliğinden hükümlü bir kişinin “Siyasiler ve bürokratların karıştığı uyuşturucu ve suç trafiği”ne ilişkin paylaşımda bulunmasına yardımcı olması gazetecilik faaliyeti midir?
Erk Acarer, Sedat Peker’e yardım etmekte yarar görmüş olabilir. Bu kişisel yaklaşımını anlarım, saygı da duyarım ama buna 'gazetecilik faaliyeti' denemez. Bu bir aracılık"
 eleştirilerini yöneltmişti.

Bu sözlerin üzerine Sedat Peker, "Erk Acarer’in bu namuslu tavrını Z kuşağı gelecekte saygıyla anarken Faruk Bildirici gibi kişileri ise nasıl anacaklarını hep beraber göreceğiz" dedi.

Asıl muhatabım Erk Acarer

Sosyal medya hesabından Sedat Peker'in sözlerine cevap veren Bildirici şu ifadeleri kullandı;
"Medya ombudsmanı olarak kaleme aldığım gazetecilik etiği yazılarımda asıl muhatabım gazeteciler ve iletişim akademisyenleridir. Eleştirerek gazeteciliğin yanlışlardan arınmasına ve yüksek kalitede yapılmasına katkıda bulunmaya çalışıyorum.

WP yazdı: Antik Türk kenti Antakya yok oldu WP yazdı: Antik Türk kenti Antakya yok oldu

“Sedat Peker’e yardım gazetecilik faaliyeti midir” başlıklı eleştirimi de meslektaşlarım ve iletişim akademisyenleriyle tartıştık. Asıl muhatabım Erk Acarer de eleştirime “yol gösterici bulduğu” yanıtını verdi. Bu karşılık önemliydi, tartışma mesleğimiz açısından artı değerdi.

Sedat Peker ve Süleyman Soylu konusundaki haberlere ilişkin neler yazdığıma gelince hepsi sosyal medya hesabımda ve http://farukbildirici.com’da mevcut. Merak eden okuyabilir.

Gazeteciliği ve gazetecilik etiğine ilişkin tartışmalarımı, elbette meslektaşlarım ve iletişim akademisyenleriyle sürdüreceğim."

Acarer: Eleştirilerin de başımın üstünde yeri var

Acarer bunun yanından kendisini eleştiren meslek büyüklerinin de başının üstünde yeri olduğunu belirterek, "Bu bilgiler için Sedat Peker'e çok teşekkür ederim. Bunlara vurgu bile ‘iktidar ile anlaştı’ tartışmasına noktadır. Şunu da tekrar belirtmek isterim; eleştirilerin ve meslek büyüklerimin başımın üstünde yeri var. Elimizi birlikte taşın altına sokup, kardeş bir Türkiye kuracağız!" düşüncesini dile getirdi. 

Sedat Peker, Faruk Bildirici'den özür diledi 

Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda, "Yaşadığım şartların üzerime yüklediği fazlaca gerginlikten dolayı gazeteci Sayın Faruk Bildirici’yi eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim" diyen Sedat Peker, Faruk Bildirici'den 'özür' diledi.