Komisyona sunulmadı

Hamburg Eyalet Parlamentosu Die Linke (Sol Parti) Grubu Başkanı Norbert Hackbusch, Warburg Bankası patronu Christian Olearius'un gerçeklerin ortaya çıkmasını engellemeye çalıştığını ifade ederek, ''Olearius, olayın aydınlanmasını engellemeye çalışıyor. Avukatlarına harcadığı meblağlar çok büyük. Şimdi de meclis grubumuzun üyelerine yönelik harekete geçti. Bize yapılan bu saldırılar sadece ciddi rahatsızlıklara yol açmıyor, aynı zamanda hukuki destek şart olduğundan bize maliyet de doğuruyor. Amaç açık: Eleştirenleri sindirmek, susturmak, medyayı ise bu suç faaliyetleri ve vergi kaçakçılığı bataklığı hakkında araştırma yapmasından alıkoymak'' dedi.

Berlin’e gitmek için havalanan Ryanair uçağı Hannover’e indi Berlin’e gitmek için havalanan Ryanair uçağı Hannover’e indi

Mücadeleye devam edeceklerinin altını çizen Die Linke (Sol Parti) Grubu Başkanı Hackbusch: "Avukat Nesselhauf, Olearius adına Başbakan Scholz ile başka bir görüşme hakkındaki bilgileri gizlemek istiyor, bu arada şansölyemiz kayıp ve yanlış anılar ağına o kadar karıştı ki, her yeni hatırlama daha da tehdit edici hale geliyor. Köln Savcılığının basın raporuna dayandırdığı dosyalar da meclis araştırma komisyonuna halen sunulmadı. Ancak bizi durdurmalarına izin vermeyeceğiz. Hamburg'un vergi makamları nihayet bu bankacılara da normal vergi mükellefleriyle aynı standartları uygulamalı." ifadelerine yer verdi.