Spor Toto Süper Lig takımlarından Sivasspor'da, aralarında yeni transferlerin de bulunduğu bazı futbolcular sağlık kontrolünden geçti. Yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz'da Bolu Gerede'de başlayacak olan Sivasspor'da futbolculardan Korcan Çelikay, Nihat Şahin, Murat Akça, Jakub Navratil ile yeni transferlerden Doğa Kaya ve Erhan Güven Sivas'ta bulunan özel bir hastanede sağlık kontrolünden geçti. Hastanede efor testine tabi tutulan futbolcular, gerekli tahlillerin yapılması için de kan verdi. Beşitaş'tan bonservisi alınarak Sivasspor'a 3 yıllık imza atan Korcan Çelikay, "1.5 yıldır Sivasspor'dayım. O zamanlar kiralıktım.  Ama şimdi 3 yıllık bir sözleşme imzaladım. Artık tam bir Sivassporlu'yum. Buda bende ayrı bir sevinç ve motivasyon oluşturuyor. Geçtiğimiz sezon iyi bir başarı yakaladık. Ama sonunu getiremedik. Bu yıl her şeyden arınarak iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum. Umarım kazasız belasız bir lig geçiririz." dedi.

Başarılı savunma oyuncusu Murat Akça ise, "İki gün sonra Bolu kampımız başlıyor. İnşallah geride bıraktığımız sezondan daha iyi bir sezon geçirmek istiyoruz. Bunu başaracak gücümüz de var. İyi bir kamp dönemi geçirerek sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Benim en büyük hedefim bu yım A Milli Takım forması giymek bunun için çok çalışacağım." dedi. 
 
YENİ TRANSFERLER İDDİALI
Sivasspor'un Antalyaspor'dan transfer ettiği Doğa Kaya, "Sivasspor'a gelmekten çok mutluyum. Bu mutluluğum takımın başarısı ile daha da çok artar. Umarım iyi bir sezon geçiririz. Bütün amacım ve hedefim bunun için. Rıza hoca çok değer verdiğim bir hoca olduğu için tereddüt etmeden Sivasspor'a geldim." dedi. Mersin İdmanyurdu'ndan transfer edilen Erhan Güven ise, "Çok büyük bir camiaya geldiğimi düşünüyorum. Sivasspor çok iyi bir takım. İnşallah Sivasspor ile büyük başarılara imza atacağız" dedi. Sivasspor'un 1 Temmuz günü Bolu Gerede'de kampa gireceği ve 15 günlük kampın ardından futbolculara iki gün izin verileceği ve 17 Temmuz günü ise ikinci etap kamp için Avusturya'ya gidileceği öğrenildi. 
 
HY(EA/Aİ)