Olay, polisin aileye yönelik tutumuyla ilgili görüntülerin sosyal medyaya yansımasıyla ortaya çıktı. İki polis memuru çocuklarının gözü önünde 30 yaşındaki babayı yere yatırıp kelepçelerken, karısına da “Burası benim memleketim sen misafirsin” dediği kameralara görüldü.

Olay, geçen hafta Berlin’in Wedding ilçesinde meydana geldi. İki polis memuru, ‘tehdit’ şikâyeti nedeniyle Suriyeli bir kadınla görüşmek üzere evine gitti. Bu sırada hileli menfaat temin etme suçundan 750 Euro para cezasına çarptırılan ve ödemediği için hakkında tutuklama kararı bulunan kocasını tutuklamak istedi.

Avrupa Sürgünler Meclisi Mannheim'de buluşacak Avrupa Sürgünler Meclisi Mannheim'de buluşacak

Polis, 30 yaşındaki adamı direndiği için yere yatırarak kelepçe taktı. Bu sırada ise 28 yaşındaki kadın eşini kurtarmaya çalıştı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde, küçük bir çocuğun ise babası kelepçelenirken ağlayarak yataktan indiği, diğer polisin de adamı kelepçeledikten sonra kadına dönerek “Bana bir daha dokunma” diye bağırdığı görülüyor. Elinde para tutan kadın ise kocasına neden şiddet uyguladıklarını sorarken, “Burası benim evim. Evimden çıkın” diyor. O sırada polis memuru ise “Burası da benim memleketim, sen misafirsin” diyerek kadını tersliyor. Kadının itirazları üzerine polis memuru, “Bana bağırma seni hapse atarım” diye bağırıyor.