Türk Öğretmenler Derneği genel kurulunu yaptı

Korona şartları ve kısıtlamaları nedeniyle 11 üyenin katıldığı ve ilk kez gerçekleştirilen mektup ile oy yöntemiyle, toplam 26 üye ile seçime gidildi.

Çocuklarını okula göndermeyen velilere para cezası Çocuklarını okula göndermeyen velilere para cezası

Derneğe uzun yıllar hizmet veren ve başarılı çalışmalara imza atan eski Başkan emekli öğretmen Şükrü Akarsu’nun tekrar aday olmadığı genel kurulda yapılan oylamalar sonucu Ayla Erfidan-Ocakdan başkanlığa seçildi.

Şükrü Akarsu tekrar aday olmadı

Genel Kurula ve üyelere yönelik bir teşekkür içerikli veda mektubu yollayan eski Başkan Şükrü Akarsu, mektubunda  "2011 den bu yana yaptığım NRW Türk Öğretmenler Derneği başkanlığından ayrıldım. Kurumsallığın yerleşmesi, derneğin kişi adı ile özdeşleşmemesi için bıraktım. Başkanlık dönemimle ilgili kendimle gurur duyduğum tek ola; sizlerin güvenini kazanmam ve bu güveni zedelemeden genç kuşaklara aktarabilmem oldu. Bundan sonraki yaşam dilimimde eğitim görevlileri ve onların örgütsel çalışmaları ile dirsek teması içerisinde olacağım.” dedi.

Doğru eğitim bireysel gelişim ve toplumsal ilerleme için hayati önem taşır

NRW -TÖD’nin yeni Başkanı Ayla Erfidan-Ocakdan ise, seçim sonrası duygularını şöyle ifade etti; ’’ Öncelikle beni Başkanlığa seçen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Keza Şükrü beye şimdiye kadar ki emekleri ve hizmetleri için minnettarız. Eğitim kaliteli olmalı ve bilimden uzaklaşmamalıdır. Eğitimde öğrencinin sosyal bir varlık olduğunu unutmamalıyız. Doğru eğitim hem bireysel gelişim hem de toplumsal ilerleme, reform ve yenilenmeyi sağlamanın ’ tek ve kesin’ yöntemidir’ .Amacımız tüm öğrencilerimizin özelliklede bizim göçmen Türk kökenli ailelerin çocuklarını hayata doğru hazırlamak, eğitimli, donanımlı bir birey olarak yetiştirmek, iyi meslekler öğrenerek, yüksek eğitim yaparak toplumda önemli yerlere gelmelerini sağlamaktır’’ dedi.

NRW-TÖD’ün ağırlıklı olarak çalışılacağı alanlar

- Türkçe dersinin önemi ve konumu hakkında bakanlık, öğretmen dernekleri ve konsolosluklarla iletişim içerisinde bulunmak , birlikte hareket etmek , çözümler üretmek ve geleceğe yönelik birlikte yatırımlar yapmak.

- Stajyer Öğretmenler gurubumuzun desteklenmesinin son derece yararlı olduğunu gördüğümüz için, bu alanda çalışmalarımızın devam etmesi ve genişlelitmesini sağlamak.

- Tüm üyelerimize ve velilere ulaşmak için çevrimiçi çalışmalarına daha fazla yoğunluk verilmesi -Eğitim içi seminerlerin düzenlenmesi.

2022-2024 dönemi için KRV Türk Öğretmenler derneğinin yeni yönetimine ve diğer organlarına şu kişiler seçildi;

Başkan Ayla Erfidan-Ocakdan, Başkan yardımcısı Doğan Biçer, Yazman Fatma Yıldız Dağ, Sayman Hicran Demirci, Üye Ahmet Değirmenci, Denetleme Kuruluna ise Şükrü Akarsu, Alaaittin Erçakmak, Yaşar Kara seçilirken Güner Cebir ve Sevgi Gürbüz ise genişletilmiş yönetim kurulu olarakta dernek çalışmalarına destek verecek.

Mehmet TANLI