Bolivya eski devlet başkanı Evo Morales (2006-2019), Amazon yağmur ormanlarının kalbinde, Cochabamba'dan dört saat uzaklıktaki küçük bir kasaba olan El Trópico'daki evinde İngiliz gazeteci Matt Kennard ile yaptığı röportajda, NATO'yu ortadan kaldırmak için uluslararası bir kampanya çağrısında bulundu.

Morales'e göre, bu kampanya dünya çapındaki insanlara şunu açıklamalı:

“NATO nihayetinde Amerika Birleşik Devletleri. İnsanlık veya yaşam için bir garanti değildir. Rusya'yı BM İnsan Hakları Konseyi'nden nasıl dışlayabileceklerini kabul etmiyorum, hatta kınıyorum.

"NEDEN SORGULANMADI"

 ABD son yıllarda Irak'a, Libya'ya, bu kadar ülkeye müdahale ederken, neden İnsan Hakları Konseyi'nden ihraç edilmediler? Neden hiç sorgulanmadı?”

Çocukların idrarında yasaklı madde bulundu! Çocukların idrarında yasaklı madde bulundu!

Morales sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim, ABD'nin NATO'yu kullanarak uyguladığı ve müdahalecilik ve militarizme dayanan siyasetiyle derin ideolojik farklılıklara sahibiz. Rusya ve Ukrayna arasında bir anlaşmaya varmak istiyorlar ve savaşı kışkırtmaya devam ediyor, savaş sayesinde yaşayabilen ABD askeri endüstrisi ve silahlarını satmak için savaşları kışkırtıyorlar. Yaşadığımız diğer gerçeklik de bu.”