Galatasaray devre arasında 9 yeni oyuncuyu kadrosuna takviye ederken, öncelikle yerli oyuncuların takıma katkı verip veremeyecekleri tartışılıyordu. TFF'nin gelecek sezon yabancı kontenjanını 5+0+3'e indirecek olması, bütün kulüpler için yerli oyuncuları daha da kıymetli hale getiriyor. "Yerli'nin" kıymete bindiği bu dönemde Galatasaray, Türk oyuncular için derin araştırmalar içinde olurken, Mancini direk Florya'dan bulup çıkardı Ceyhun Gülselam'ı.

Ceyhun 2 yıl önce Trabzonspor'dan bonservis bedelsiz, bedavaya alınmıştı. Ancak Trabzon'dan gelen eski takım arkadaşları Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Umut Bulut ve Engin Baytar sarı kırmızılı ekibe büyük katkı sağlarken, Ceyhun Gülselam çoğunlukla yedek kulübesi ve tribünlerde geçirdi sarı kırmızılı kariyerini. Sezon başı ve devre arası transfer döneminde ise transferi düşünülen oyunculara karşı bir "Takas" kozu olarak kullanıldı.

Geçen yıl kiralık olarak gittiği Kayseri'de başarılı bir sezon geçirmesine rağmen önce Terim'in sonra da Mancini'nin pek güvenini kazanamadı. Sezon başında Eskişehirspor ile Alper Potuk pazarlığı yapılırken, takas olarak önerildi ancak kabul görmedi. Devre arasında ise bir başka Eskişehirsporlu Tarık Çamdal için takas kozu olarak ileri sürüldü. Eskişehir ikinci kez takasta Ceyhun'a sırt çevirdi. Adı sürekli takasta geçen ve psikolojisi çökmek üzere olan Ceyhun, bütün bunlara rağmen devre arası kampının en fazla çalışan ismi idi. Kupa maçında Elazığspor'a karşı ilk onbirde başladı ve bir de kafa golü attı. Mancini bu maçta Ceyhun'un orta alandaki efektif futbolundan etkilendi ve şans tanımaya başladı.

Ceyhun Gülselam rakibinin puan kayıpları ile şampiyonluk için ümitlenen Galatasaray'ın birden as oyuncularından biri oldu. Bursaspor ve Eskişehirspor maçlarında sahanın en etkili isimlerindendi. Koşu mesafelerinde de, 2 maçta da açık ara önde olan oyuncuydu. Ceyhun'un performansı orta alana dinamiklik katarken, Melo'nun hücum performansını da artırdı. 1.92'lik boyu ile hava toplarında savunmaya da yardımcı olabilen Ceyhun, yerli futbolcunun kıymete bindiği bu dönemde adeta Galatasaray için takas malzemesi iken "Altın'a" dönüştü.