Hakkında soruşturma açılanların, Sağlık Bakanı Lauterbach'ı kaçırmanın dışında önemli enerji santrallerine sabotaj eylemleri düzenleyerek ülke genelinde kaos oluşturmayı hedefledikleri aktarıldı.

Federal Başsavcılık, Covid-19 önlemlerine karşı protestolar düzenleyen Querdenker (Aykırı Düşünenler) inisiyatifi mensubu 12 kişi hakkında Sağlık Bakanı'nı kaçırma ve şiddet eylemleri planlama iddiasıyla soruşturma açtı.

Soruşturma kapsamında farklı eyaletlerde 21 meskende aramalar yapılırken, 4 kişi gözaltına alındı.

Polis baskınlarında içinde Kalaşnikof saldırı tüfeği de olmak üzere silahlar, mühimmat, 12 bin euro nakit para, altın külçeler ve gümüş sikke ile çok sayıda sahte Covid-19 aşı sertifikası ve Covid-19 testi belgesi ele geçirildi.

Savcılık hatası mahkemeden döndü: Genelev işletmecisine 5 yıl sonra 100 bin Euro tazminat Savcılık hatası mahkemeden döndü: Genelev işletmecisine 5 yıl sonra 100 bin Euro tazminat

Telegram sohbet kanalında “Vatanseverler Birliği” adlı oluşum kuran söz konusu kişilerin “Klabautermann Operasyonu” adını verdikleri planla Sağlık Bakanı'nı kaçırmayı hedefledikleri tespit edildi.