İYİ PARTİLİ ÇÖMEZ'İN AÇIKLAMASI HDP'YE MESAJ MI? 

Halk TV'de yayınlanan Halk Meydanı programına katılan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna ilişkin dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. 

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve İş insanı Osman Kavala ile ilgili kaygı ve eleştirilere katıldığını dile getiren Dr. Turhan Çömez, "Türkiye AİHM'ye taraf olmuş, imza atmış bir ülke. Ve AİHM'e göre bu insanların cezaevinde olmaması lazım. Dolayısıyla burada da bir hukuksuzluk var" dedi.

Macron ittifakının eski başbakanı Le Pen'le yemeğe çıkmış Macron ittifakının eski başbakanı Le Pen'le yemeğe çıkmış

"Bu ülkeden herkesin özeleştiri yapmaya ihtiyacı var" diyen Çömez sözlerine, "Siz bana yıllar önce 'bir ülkenin güçlü bir ülke olması için ne lazım' diye sorsaydınız. Ben size 'askeriyesi, ekonomik gücü' derdim. Bugün bir şey söylüyorum: Hukuk" diyerek devam etti.

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi geçtiğimiz günlerde, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına rağmen tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın "derhal tahliye edilmesi" yönündeki çağrısını yinelemişti.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez'in yaptığı açıklam sonrası sosyal medyada paylaşım yapan çok sayıda kişi İYİ Parti'de yeni açılık mı geliyor? sorusunu gündeme taşıdı.