Başkent Bern merkezinde bulunan Federal Parlamento binasının önündeki Parlamento Meydanı'nda saat 14.00'da başlayan mitingin sloganı "Türkiye'de baskı, savaş ve diktatörlüğe karşı, özgürlük, hukuk devleti ve demokrasi" idi. 

Miting sırasında taşınan onlarca pankart arasında "Türkiye'de tek adam sistemine karşıyız" yazılı kafasına tabanca dayalı 'Katil Erdoğan' pankartı dikkat çekti. 

İsviçre'nin başkenti Bern'de SP ile Kürt İnsan Hakları Merkezinin ortak organizasyonuyla 'düzenlenen miting 'Türkiye'de demokrasi mücadelesinde kaybedilenlerin anısına bir dakikalik saygı duruşu' ile başladı.

KÜRSÜYE DEĞİŞİK DİLLERDE 'HAYIR' YAZILI PANKARTLAR ASILDI

Panayır yeri gibi yoğun ilginin yaşandığı mitingte konuşmacılar Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında "Hayır" oyu verilmesi çağrısında bulundu. Kürsüye değişik dillerde "Hayır" yazılı pankartlar asıldı.

ANADOLU AJANSI: 250 KİŞİ KATILDI

İsviçreli ve Türkiye kökenli binlerce gösterici tarafından desteklenen gösteri haberi Anadolu ajansı tarafından "mitinge 250 kişi katıldı" şeklinde verildi. 

Olaysız sona eren yürüyüşte göstericiler tarafından sık sık "Terörist Erdoğan" ve "diktatör Erdoğan" şeklinde slogan atıldı. 

SİBEL ARSLAN: TÜRKİYE İLE KİRLİ ANLAŞMAYA SON VERİLSİN

Mitingde HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca da bir konuşma yaptı Uca konuşmasında referandumda  "Hayır" oyu vermenin önemine değindi  Feleknas Uca, "konuşmam Türk Hükümeti tarafından nasıl değerlendirilir bilemiyorum ama, ben konuşmaya devam edeceğim. Türkiye'de demokrasi ancak bu şekilde oluşacaktır" dedi. 

İsviçre Federal Parlamentosu'nda tek Türkiye kökenli milltvekili olan Yeşiller Partisinden Sibel Arslan ise, "Türkiye ile Avrupa arasında yapılan kirli mülteci anlaşmasına son verilmelidir" dedi. Arslan. "uyan artık Avrupa" şeklinde çağrıda bulundu ve "Türkiye'de insan hakları ayaklar altındadır" dedi. Mitinge İsviçre Sendikalar Birliği Dönem Başkanı Paul Rechsteiner de konuşmacı olarak katıldı.