Düsseldorf Havalimanı’nda bavul taşıma bandının önünde duran üç çalışanın, ‘IŞİD selamı’ olarak bilinen işaret parmaklarını yukarıya doğru kaldırmış haldeki görüntülerinin sosyal medyada yayılması savcılığı harekete geçirdi.

Alman basınında genişçe yer bulan habere göre, bir TikTok videosundan alıntılanan fotoğrafta görüntülenen üç çalışanın, ‘IŞİD selamı’ olarak bilinen işaret parmaklarını yukarıya doğru kaldırmış haldeki görüntülerinin sosyal medyada yayılması basın ve kamuoyunda sert tepkilere yol açtı.

Federal Polis Sözcüsü, fotoğrafın ortaya çıkmasının hemen ardından harekete geçtiklerini söyledi. Sözcü, “Şahısların görüntülerine dayanarak üçünün de havalimanı işletmecisi ve havayolu tarafından görevlendirilen bir şirketin çalışanları olduğu belirlendi. Üç kişinin de havalimanı kimlik kartları iptal edildi, havalimanının güvenlik alanlarına herhangi bir şekilde girişleri bloke edildi” dedi.

Olayla ilgili harekete geçen terör ve aşırıcılıktan sorumlu devlet güvenlik polisi 3 şüphelinin evlerinde de arama yaptı. 3 kişiden ikisinin bulunduğu ve kendileriyle, durumun tehlikesi ve ciddiyeti üzerine konuşma yapıldığı bildirildi. 3 kişiden birinin tatile gittiği düşünülüyor.

Koma Amed 27 yıl sonra ikinci konserini Köln'de verdi Koma Amed 27 yıl sonra ikinci konserini Köln'de verdi

Olayla ilgili Düsseldorf Havalimanı’ndan henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Çalışanların işlerine son verildi.

Görevlerine son verilen Alman vatandaşları Mohamed A. R. (19), Hamit A. (20) ve Serhat I. (20). Her üçü de Almanya doğumlu.