Almanya'nın liman kenti Hamburg'da çalışmalarını sürdüren sayıları her geçen gün artan korolara bir yenisi daha eklendi.

Hamburg'da tanınan ses sanatçısı Özcan Süer yönetiminde ve Udi Sadık Bayram'ın müziği eşliğinde kurulan “Fasıl Sanat Müziği Korosu” ilk buluşmasını kokteyl eşliğinde davetlilerle birlikte görkemli bir tanıtımla başlattı.

Unutulmayan parçalar

Kentin Altona semtinde gerçekleşen koro tanıtım etkinliğine çok sayıda davetli katıldı. Koro Şefi Özcan Süer, Hamburg'da bir boşluğu doldurmak istediklerini belirterek çok sayıda koro olduğunu ama fasıl korosu olmadığına işaret ederek, bu boşluğu doldurmak istediklerine dikkat çekti.

Eski unutulmayan “Bak yeşil yeşil”, “Gül döktüm yollarına”, “Ben gamlı hazan”, “Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar” gibi parçaları seslendiren koro elemanları büyük beğeni topladı. Koro üyelerinin bazıları solo parçalar okuyarak davetlilere güzel bir akşam yaşattılar.

Haftada bir kez

Nigar Uygur Yaşar, Gönül Dağdeviren, Zeynep Tanık, Selma Keleş, Elif Bayram, Gülay Okur, Necla Güler, Suzan Kaya, Aysel Ateş, Selvi Özceyhan, Oya Pervin Pelit'ten oluşan koro, haftada bir kez çalışma yapacak. Kentin Altona semtinde Karl-Wolff-Str. 19, 22767 Hamburg adresinde bulunan Mekan Salonu'nda her hafta Perşembe günü Saat 19.00 ile 21.00 arası çalışmaların yapılacağı ve ilgi duyanların bu adrese gelmeleri istendi.

Emine SONUGÜR / HAMBURG