Halk TV’den Şule Aydın'ın aktardığı habere göre, sorgulama yapılarak kişilerin anne, baba isimlerine, TC kimlik numaralarına, telefon numarasına, akrabalarının bilgilerine ve hatta şahsın annesinin TC kimlik numarasını dahi ulaşılabiliyor. Bu bilgilere ücretsiz üyelik karşılığı ulaşılırken tapu ve diğer özel bilgiler için ise site ücretli üyelik isteniyor.

Sunucu Aydın iddiaya ilişkin, “Sorgu paneli isimli bir sitede, Türkiye’de yaşayan herkesin TC Kimlik bilgisi, telefon numarası, adresi, ücretsiz üyelik karşılığında kolayca bulunabiliyor. Tapu ve diğer bilgiler ücretli üyelik karşılığında bulunabiliyor. Siteye e-mailinizle üye olabiliyorsunuz. Çok ciddi bir güvenlik riski söz konusu” ifadelerini kullandı.

Canlı yayına katılan Bilişim Uzmanı Füsun Sarp Nesil, verilerin çalınmasında hükümetin ihmali olduğunu ifade ederek, “Derhal bu araştırılıp nereden çıktığını bularak erişim engeli getirilmeli. Sadece Türkiye çapında değil; dünya çapında derhal araştırılmalı.”

Nimbus Projesi'ni protesto eden 9 Google çalışanı gözaltında Nimbus Projesi'ni protesto eden 9 Google çalışanı gözaltında

Söz konusu internet sitesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bilgilerinin bulunduğu aktarıldı.