Avrupa Parlamentosu seçimleri Türkiye-AB ilişkilerini nasıl etkiler? Avrupa Parlamentosu seçimleri Türkiye-AB ilişkilerini nasıl etkiler?

Şebekenin Türkiye’den yönetildiği ortaya çıkarken, eroinin paketleme ve dağıtımının ise “helal ürünler” satan bir mağazadan yapıldığı belirlendi.

ÇOK SAYIDA SİLAH DA ELE GEÇİRİLDİ

Fransa’da uyuşturucuyla mücadele ofisi OFAST, eroin kaçakçılığı yaptıkları şüphesiyle 5 Türk vatandaşını gözaltına aldı. Operasyonda 20 kilo eroin ve çok sayıda ateşli silaha el konuldu. Euronews Türkçe’nin aktardığına göre; OFAST, uzun süre güvenlik birimleri tarafından izlenen şebekeye baskın düzenledi. Lyon kenti yakınlarındaki operasyonda 5 şüpheli gözaltına alınırken, şebekeyi Türkiye’den yönettiği belirtilen kişinin ise henüz yakalanmadığı bildirildi.

20 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ

OFAST yetkililerine göre uyuşturucu madde, ‘helal’ ürünleri satan bir mağazada kurulan gizli bölmeden dağıtılıyordu. RMC’nin edindiği bilgiye göre, içeride uyuşturucu maddenin paketlemesi yapılıyordu. Yetkililer burada 20 kilo eroin ele geçirirken, bir eve yapılan baskında ise ateşli silahlara el konuldu. Ortalama 30 yaşlarında oldukları belirtilen 4 Türk vatandaşının da gözaltına alındığı bildirildi. Yakalanan 55 yaşındaki bir adamın da ‘kimyager’ olduğu bilgisi paylaşıldı. Şüphelilerin ilk sorgulamaları sırasında kendilerine yöneltilen suçlamaları reddettikleri bildirildi.