AKP Milletvekili Alpay Özalan’ın “CHP'li Özgür Özel ve onun gibi densizlere sesleniyorum” diyerek paylaştığı videodaki arkasında görülen tablonun “fikir hırsızlığı” ürünü olduğu ortaya çıktı.

İmamoğlu'ndan Soylu'ya yanıt: "İspat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. Hodri meydan" İmamoğlu'ndan Soylu'ya yanıt: "İspat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. Hodri meydan"

AKP’li Alpay Özalan sosyal medya hesabından, “CHP'li Özgür Özel ve onun gibi densizlere sesleniyorum” diyerek Özgür Özel’i hedef almıştı.

Karikatürist Levent Kazak, Alpay Özalan’ın arkasındaki tabloyu inceledi ve Twitter'dan aşağıdaki paylaşımı yaptı.

                        Resmin orjinali

Yaptığı incelemede tablonun, Avusturyalı ressam Friedrich Gauermann’ın eserinden çalıntı olduğu anlaşıldı. Eserde dikkat çeken nokta ise tablodaki kadınlara başörtüsü giydirilmiş olmasıydı. 

Levent Kazak bu durum karşısında, “Siyasal İslam algoritmasının şaşmazlığına inancımdan üşenmedim ve aradım; resmin orijinali şu, ressamı friedrich gauermann, avusturyalı. @alpayozalan35’ın arkasındaki resim ise orijinaline sadece iki başörtüsü eklenerek yapılmış bir fikir hırsızlığı ürünü” diye yazdı.

İşte Alpay Özalan'ın paylaştığı videoda arkasında görülen o tablo: